Centrum naszego osiedla – co dalej z opuszczanymi budynkami i działkami ?

Jakoś tak w miesiącu marcu zainteresowałem się opuszczanym budynkiem przy ulicy Strachowskiego w centrum naszego osiedla. Napisałem w tej sprawie list do naszych Radnych RO Ołtaszyn żeby zainteresować ich tym tematem. Otrzymałem również odpowiedż o czym poinformuję w artykule poniżej. Pomyślałem jednak sobie, że budynki są mocno zdekapitalizowane i o małej  wartości architektonicznej i dlatego właściwie trzeba będzie się liczyć z decyzjami ich rozebrania.

Jednak po kolei co mam na myśli.

Teraz pora na mój wcześniejszy wniosek do Radnych RO Ołtaszyn – zapoznajcie się z materiałami w TYM MIEJSCU

Uważam, że nadchodzi ten moment żeby zastanowić się nad naszymi społecznymi oczekiwaniami co do przyszłego przeznaczenia  i sposobu wykorzystania tej przestrzeni w zasobach naszego osiedla dla naszych potrzeb, wypoczynkowych, relaksacyjnych, komercyjnych itp.

  • Atuty:
  •  lokalizacja w centrum osiedla,
  • zieleń izolacyjna,
  • historyczne centrum osiedla,
  • Problemy lokalizacji.
  • Minusy lokalizacji:
  • hałas,
  • spaliny,

To co napisałem w sprawie oceny wartości lokalizacyjnej tych obiektów jest istotne w dalszych planach wykorzystania tej przestrzeni. Może warto  podzielić się pomysłami w tej sprawie ? Może macie swoje przemyślenia i propozycje ? Koniecznie oglądnijcie to miejsce i  zasugerujcie Wasze sugestie  potrzeb, przemyśleń itp. …..

Jako inicjator tego wniosku czuję się również w obowiązku wskazania kilku alternatyw dla podobnych powierzchni i rozwiązań w innych miejscowościach.

Nasi sąsiedzi w Wojszycach – pomyśleli i zrobili . Dla nich ważne było utworzenie małego miejsca do integracji, wypoczynku z możliwością wypicia kawy.

Inni zrobili sobie miejsce relaksu z tężnią.

Wszystko to co napisałem powyżej ma jeden istotny cel – zachęcenie WAS mieszkańców naszego osiedla do przesyłania pod artykułem swoich pomysłów na to miejsce. Może razem znajdziemy dla tego miejsca nowe przeznaczenie służące obecnym potrzebom mieszkańców. Proszę o komentowanie na mojej stronie pod artykułem. Wasze wnioski będę autoryzował na bieżąco.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard Budzowski
Ryszard Budzowski
2 lat temu

zapraszam do dyskusji.