Czy musi być tak brudno

Na wielu terenach zieleni i pasach zieleni przy chodnikach zamiast zimowego śniegu leżą śmieci i odpady. Wygląda to fatalnie i nie świadczy dobrze o naszych radnych rady osiedla Ołtaszyn. Oczywiście  dbanie o stan zieleni w naszym osiedlu należy do służb miejskich, ale jak widać pojawiają się wyłącznie na skwerku obok kościoła, a pozostałe tereny sprzątane i plewione są raz w roku w okresie wiosennym. Jednak sprawa zieleni to nie tylko nasadzenia nowych drzewek, ale również dbanie o wygląd i stan pozostałych terenów przez cały rok.  Polecam uwadze naszych radnych ten temat bo to przecież również wizerunek naszego Osiedla. Zrobiłem tylko kilka zdjęć przy boisku i przy Gałczyńskiego.

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Ryszard BudzowskiSebastianMaxEdyta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Edyta
Gość
Edyta

Pozwolę sobie skomentować słowami Przewodniczącej Rady „(…) żadna Rada nie jest w stanie nadążyć za śmiecącymi mieszkańcami. Przykładowo: przy boisku sportowym obok pojemników na surowce wtórne systematycznie wyrzucane jest szkło, tektura, odpadki gospodarcze. W grudniu skierowałam do Ekosystemu 2 wnioski o usunięcie śmieci. 29.12.20 miało miejsce ostatnie sprzątanie. Już po nowym roku śmieci pojawiły się znowu. W końcu grudnia zostały skierowane interwencje do Inpostu i WIM w sprawie rozjeżdżanego przez samochody Inpostu i odbiorców paczek – trawnika przy Nenckiego. Wczoraj rozmawiałam ze strażnikiem osiedlowym w tej sprawie oraz zgłosiłam temat grupy Koreańczyków, zasiedlających budynek przy ul. Kutrzeby, którzy zaśmiecają otoczenie.… Czytaj więcej »

Max
Gość
Max

Mieszkam na ul. Kutrzeby i te nawyki kulturowe zmieniają się z roku na rok niestety na gorsze. Po remoncie Kutrzeby stała się ona jedną z reprezentacyjnych ulic naszego osiedla i początkowo mieszkańcy dbali o jej wygląd. Obecnie to jest koszmar i trudno mi to zrozumieć. Jeśli chodzi o nieruchomość zamieszkiwaną przez Koreańczyków, to nie tylko chodzi o zaśmiecanie, ale również o nagminne niszczenie pasów zieleni przez samochody parkujące, i dotyczy to także innych miejsc na tej ulicy. Trawniki są niszczone również przez ciągłe zaleganie na nich pojemników na śmieci – przecież pojemniki powinny stać na posesji właściciela (lub w specjalnych… Czytaj więcej »

Sebastian
Gość
Sebastian

Ołtaszyn nie musi być brudny, wystarczy zgłosić odpowiednim służbom miejsce do posprzątania – reakcję pracowników firm odpowiedzialnych za sprzątanie są szybkie. Naganne jest piętnowanie jakiejkolwiek narodowości (np. Koreańczycy), to przecież mowa nienawiści… Wstyd…Śmieci nie mają narodowości, to tylko przykład niechlujstwa człowieka. Mieszkańcy płacą podatki (zresztą miejscy radni ochoczo głosują za ich podnoszeniem…, ale to już inny temat). Kultury możemy uczyć własnym przykładem. Pomysłodawcą sprzątania terenów wspólnych na Ołtaszynie była moja sąsiadka Kasia, ja zorganizowałem współpracę z EKO System ( worki na śmieci, terminy odbioru), w dwie soboty sąsiedzi z ul. Łubinowej, Motylkowej, Orawskiej wysprzątali okolice, jeden przedsiębiorca ufundował dla wszystkich… Czytaj więcej »