Diametralna poprawa sytuacji w sprawie korków w Ołtaszynie.

Jest. Zdecydowana zmiana sytuacji. Wreszcie ktoś zrozumiał jak ciężko się obecnie mieszka w naszym osiedlu. Prezent przed nowym rokiem szkolnym dla wszystkich mieszkańców naszego osiedla.

Mając na uwadze przedłużające się procedury budowy „naszego” odcinka obwodnicy od Iwin do Bielan Wrocławskich jak również to, że dokonywane przekształcenia gruntów rolnych na działki budowlane w niedawnych latach  bez zabezpieczenia struktury nowych dróg dojazdowych i komunikacyjnych  – – –  i to właśnie dlatego obecne władze województwa oraz naszego miasta postanowiły wprowadzić pilne doraźne działania naprawcze i system kompensat dla naszych mieszkańców.

Każdy kto od Wielu lat jest  mieszkańcem  osiedla Ołtaszyn przy którego ulicy stwierdzi się obecnie  – zwiększone natężenie hałasu w godzinach 9:00 do 17:00 na poziomie powyżej 70 dB jak również stwierdzi się przejazd przed domem tego mieszkańca powyżej  1000 samochodów na dobę otrzyma 100% dofinansowania do wykonania montażu nowych okiem z trzema szybami od strony ulicy o parametrach obniżających uciążliwość hałasu w domu do poziomu 30dB i jednocześnie dla zapewnienia możliwości wypoczynku na swoim ogrodzie otrzyma również dofinansowanie 100? do budowy kapsuły „ciszy i wypoczynku”.

Jednocześnie akcja ta dotyczy wszystkich mieszkańców domów wielorodzinnych zbudowanych w ostatnich latach w zakresie okien w mieszkaniach od strony ulicy jak również zabezpieczenia kapsuł wypoczynku na balkonach lub wielopoziomowych kapsuł na terenach zieleni będących własnością tej grupy mieszkańców.

Wszyscy mieszkańcy osiedla narażeni na przekroczenia norm hałasu, norm spalin oraz utrudnienia komunikacyjne związane z przejazdami przed ich domami i blokami  będą mogli skierować swoje wnioski do specjalnie powstałej dla tego celu jednostki o której powiemy na końcu tej informacji z podaniem dokładnych kontaktów.

Jednocześnie do czasu obniżenia tych zwiększonych parametrów uciążliwości życia w osiedlu zastosowane zostaną utrudnienia dojazdowe do osiedla na  wszystkich dojazdach od strony gmin graniczących z miastem Wrocław przez wprowadzenie nowych skrzyżowań ze światłami ustawionymi na wydłużenie oczekiwania dla kierowców z ościennych miejscowości. Na głównym ciagu komunikacyjnym osiedla wprowadzone zostaną ograniczenia prędkości do 20 km z pomiarami kontrolnymi prędkości na kilku odcinkach ulic przy użyciu bramek pomiarowych. Na bramkach będzie również pomiar hałasu z uwzględnieniem szczególnie motocykli z szybkoobrotowymi silnikami.

Nasze enklawy spokoju – tak będą wyglądały nasze enklawy spokoju finansowane przez urzędy za doznane szkody moralne.

wersja z lewej strony dla mieszkańców budynków wielorodzinnych, a po prawej dla domków indywidualnych – jednorodzinnych.

 Bardzo ważnym elementem poprawy komunikacji osiedla będzie bezkolizyjny tramwaj. Ze względu na trudności komunikacyjne postanowiono wprowadzić rozwiązanie nowatorskie tramwaj szynowy nad ciągiem ulicy – zatem nie będziemy już stali w korkach w autobusach tylko przejedziemy nad korkami naszym tramwajem. Ponieważ wprowadzone rozwiązanie odbywa się nad obecnymi ulicami nie wymaga uzgodnień z mieszkańcami i może zostać wprowadzone natychmiast.

Nowe połączenia do centrum miasta nad ulicami – dojedziemy szybko i sprawnie bez stania w korkach.

Jednocześnie mając na uwadze możliwość braku respektowania ograniczenia szybkości mimo przewidzianych powyżej punktów kontroli wprowadza się stare rozwiązania opisane już w poprzednich latach z wykorzystaniem dawnych praw mieszkańców Ołtarzyna (tak Ołtarzyna bo tak po wojnie nasze Osiedle się nazywało) TUTAJ więcej informacji w tej sprawie .

Odetchniemy pełna piersią bez zagrożenia spalinami.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
daerw
daerw
2 lat temu

To jakis kiepski zart chyba. Za duzo zioła sie napaliles koles.

Ryszard Budzowski
Ryszard Budzowski
2 lat temu
Reply to  daerw

Pozdrawiam serdecznie. Biorę zioła tylko z apteki. Każdy ma prawo odebrać ten tekst według swojego odczucia – nawet TAK. Pozdrowienia.