Karkonosze

sniezka-2011

Karkonosze.

wycieczka jednodniowa – piesza

Na powitanie jesieni proponuję wyjscie z Karpacza szlakiem obok Światyni Wang niebieskim szlakiem do  Samotni i dalej do Strzechy Akadermickiej i na Sniezkę. Mamy tutaj troche podejscia, ale szlak jest bardzo urokliwy. Potem wracamy na Równie Pod Snieżka i czerwonym nad stawami do Słonecznika i zejscie na Pielgrzymy i do Karpacza. Trasa malownicza jednak mamy trochę podejść i zejść, ale krajobrazy rekompensują wysiłek.

 sniezka-2011

wycieczka jednodniowa – piesza + wyciąg

Proponuje Szklarska Porebę i wykupienie biletu na kolejke w dwie strony. Wjazd na Szrenicę potem szlakiem czerwonym  na Wielki szyszak i na Rozdroży Pod Śmielcem w dól teraz wracamy przez Śniezne Kotły do Schroniska Pod łabskim szczytem i dalej na Szrenice i do Kolejki. Szczególnie urokliwe jest przejscie w rejonie stawów w kotłach – teraz ten szlak jest całkiem zapomniany i trudno przecisnąć sie w kosodrzewinie ale wrażenia …. sami oceńcie.

111

karkonosze-02-cc

Karkonosze – rower.

Polecam trasę ze szklarskiej Poręby przez Biała Dolinę szlakiem niebieskim lub czerwonym do kamieniołomu kwarcu (1088m npm) i potem zjazd do Jakuszyc i Szklarskiej Poręby. Przepiekne krajobrazy i widoki na całe Karkonosze, a zjazd całkiem całkiem. Wystajace skałki zachecają do zrobienia zdjęcia.

4


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments