Klub osiedlowy i biblioteka.

W ubiegłym tygodniu została otwarta nasza biblioteka osiedlowa w „nowej” lokalizacji.  Teraz mamy nowiutki obiekt w samym centrum osiedla z wygodnym dojściem dla wszystkich zainteresowanych czytelnictwem. W dawnych pomieszczeniach biblioteki w budynku szkolnym  powstaną pomieszczenia dydaktyczne dlatego również nasze dzieci i wnuki skorzystają na takim rozwiązaniu.

TUTAJ więcej informacji i materiał zdjęciowy.  TUTAJ ostatni tydzień przed otwarciem

Pomieszczenia klubu osiedlowego również nabierają blasku i widać, że prace są prawie na ukończeniu i w tym miejscu kilka refleksji. Poniżej publikuję zdjęcie naszego klubu w okresie tuż po wojnie na procesji z okazji Bożego Ciała – widać tu ogrom zniszczenia. Klub to budynek po prawej stronie, ale w tle widzimy również zniszczenia budynku w miejscu gdzie obecnie stoi nasza Biedronka.

OPIS  DO ZDJĘĆ.

Zdjęcie lewe górne – zniszczenia wojenne

Zdjęcie prawe górne – otwarcie OSP Ołtarzyn. Schodki z boku prowadziły na pięterko gdzie było jedno pomieszczenie świetlicy.

Zdjęcie dolne strona lewa – świętowanie otwarcia klubu po pierwszym remoncie

Zdjecie dolne strona prawa – prywatne zbiory rodziny Stanisławskich.  – zabawa osiedlowa za klubem – majówka.

Potem mieliśmy okres kiedy można było pograć w szachy i bilarda w budynku naszej OSP przy Strachowskiego, a po pierwszym powojennym wyremontowaniu klubu tam odbywały się osiedlowe imprezy i zabawy plenerowe na terenach zaplecza klubu przy kręgielni. Potem był kolejny remont klubu kiedy to budowlańcy zniszczyli kręgielnię podczas remontu i ktoś zabrał nasze lwy które stały przed bramą. Klub działał przez długi okres do czasu kiedy pomieszczenia wymagały kolejnego poważnego remontu. Ze względu na stan techniczny zakończona została w nim działalność, jednak kolejne ekipy Rady Osiedla zawsze domagały sie przywrócenia funkcji kultury dla potrzeb osiedla w tych pomieszczeniach i dlatego po wielu latach chyba ( teraz już nie chyba ?) dojdzie do ponownego otwarcia tych pomieszczeń.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments