Koszary w Ołtaszynie.

W latach 1935 do 40 na terenie naszego osiedla wybudowano obiekty koszarowe i od tego czasu  nierozerwalnie związani byliśmy  ze zlokalizowanymi na naszym terenie jednostkami wojskowymi.  W okresie do drugiej wojny światowej były to obiekty   koszar żandarmerii zmotoryzowanej – Partynice .

Po wojnie mieliśmy po jednej stronie ulicy koszary Polskie , a po drugiej stronie ulicy koszary Wojsk dawnego ZSRR.

Ponieważ zabieram się do napisania jakiegoś opracowania związanego z tymi właśnie obiektami oraz mieszkającymi na naszym terenie oficerami wraz rodzinami zwracam się do wszystkich obecnych i dawnych mieszkańców o pomoc w sprawie pozyskania informacji z okres po drugiej wojnie światowej, a szczególnie : materiały zdjęciowe z uroczystości wojskowych, opowiadania rodzinne z tego okresu, ciekawe fakty.

Chciałbym z waszą pomocą ocalić te całkiem niedawne  fakty i zebrać je w jednym miejscu z uzupełnieniem wcześniejszych wiadomości o roli tych obiektów i dodać również opowieści  osób zajmujących się hobbystycznie poszukiwaniem  tajemnic drugiej wojny światowej bo i takie watki dotyczą naszych koszar. Zatem zdjęcia – wspomnienia mieszkańców i watki sensacyjne – to wszystko mnie interesuje.

Liczę na pomoc i podaję  kontakt

budzowski.ryszard@wp.pl, telefon 608 57 64 65

zapraszam również do odwiedzenia mojej nowej strony internetowej WWW.powroclawiu.com

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments