Kowary – wycieczka – samochodowa

Wycieczka turystyczna w rejon Kowar.

 

Kowary kiedyś znane były z fabryki dywanów, ale po upadku naszego rodzimego przemysłu miejscowość ta znacznie podupadła. Potem do Kowar zawieszono połączenia komunikacyjne PKP i tak odcięto miejscowość od świata. Jednak mieszkańcy przypominają o sobie i swojej miejscowości realizując indywidualne projekty z zakresu turystyki i tak jedną z niewątpliwych atrakcji tej miejscowości jest – Park miniatur naszej architektury. W parku tym dokonano odtworzenia w odpowiedniej skali wszystkich atrakcji architektury naszego rejonu, a jest tych obiektów, że należy zarezerwować na zwiedzanie około 2 godzin. Polecam tą wycieczkę dla całej rodziny. Poniżej adres strony parku do podglądnięcia .

http://www.park-miniatur.com/pl/


http://www.mapofpoland.pl/Kowary,zdjecie,1,10719,Park-Miniatur.html

http://www.kowary.pl/pl/atrakcje-turystyczne

 

Drugą atrakcją tej miejscowości są sztolnie po dawnych kopalniach uranu, które obecnie zaadaptowano dla turystów

http://www.sztolniekowary.pl/

http://www.sztolniekowary.com/

 

Należy również wiedzieć, że na trasie dojazdu do Kowar w rejonie tej miejscowości mamy kilka innych atrakcji takich jak Np. Mysłakowice – miejscowość z domkami w stylu szwajcarskim, a dlaczego to warto postudiować, w każdym razie zachęcam do zwidzenia tej miejscowości oraz odwiedzenia restauracji nad stawem z rybkami.

http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/6877,myslakowice-tyrol-w-pigulce.html

Należy również pamiętać, ze w tej okolicy mamy wiele pięknie odnowionych pałaców jak Łomnica i inne. Zdjęcia w opisie mojej wycieczki rowerowej w zakładce hobby.

 

Polecam zatem te okolice na wyjazd jedno lub dwudniowy.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments