KS FLORIAN – jeszcze raz przypomnienie o drużynie.

Klub Sportowy

LZS Wysoka – Ołtaszyn  – nazwa klubu w pierwszym okresie sponsorowania przez PGR Wysoka

KS Florian  – nazwa klubu w okresie sponsorowania przez Spółdzielnię Florian

Na murawie naszego boiska sportowego w czasach świetności zatrzymaliśmy kilka drużyn z pierwszej dziesiątki w naszym kraju. Było lepiej i było normalnie, ale zawsze chłopcy grali choć w osiedlu zamieszkiwało znacznie mniej mieszkańców. Żeby przypomnieć czasy świetności kolega Turkoniak przekazał mi kilkanaście zdjęć z meczu z Pogonią Szczecin, miło popatrzeć pełne trybuny, piłka w grze. Teraz mamy boisko z zapleczem szatniowym, ale jakoś nic się nie dzieje zapewne znacznie więcej meczów rozgrywamy na szklanym ekranie komputera albo przed telewizorem – mniej się przy tym pocimy i jeśli to sport, to ja wysiadam z tego pociągu.

Kolejne zdjęcia pochodzą z albumu Pana Janusza Lipińskiego, co widać na opisie zdjęć natomiast wszystkie zdjęcia w układzie tabelki jako miniaturki pochodzą ze zbioru syna Pana Ptaka wieloletniego trenera naszych chłopców, a syn występuje na zdjęciach w roli członka drużyny.

Mamy też element pierwszego opiekuna duchowego zespołu jakim był Pan Franciszek Gryń ( może nazwisko powinno się pisać Greń jeśli żle napisałem przepraszam) – to osoba dopingująca naszych chłopców do efektywnej gry. Na końcu zakładki dwa zdjęcia charakterystyczne – obrazujące charyzmę Pana Franciszka i radość z sukcesów naszych …

Liczę, że ktoś posiada w swoich zbiorach domowych zdjęcia naszych drużyn piłkarskich KS Florian i zechce je udostępnić, czekam też na wspomnienia z tamtych czasów chłopców z drużyny. Przypominam, że staram się zebrać wszystkie informacje o drużynie i czekam również na wywiady bo w zamiarze mam wykonanie materiału filmowego jak już pisałem dwa dni temu.

Historyczny mecz.

Dawne czasy.

Jeszcze chyba ostatni skład  drużyny.

TUTAJ –

PS. Jeszcze raz zachęcam do kontaktu i udziału w tym programie dla ocalenia historii naszej drużyny KS Florian.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments