Śleza

 


 

Troche informacji o naszej Ślezy – rzece – warto sie zapoznać.

Pod adresem linku kilka informacji o Slezy, a o naszej Strudze Partynickiej napisze nastepnym razem.

 

 

Witam serdecznie

Nazywam się Piotr Walas i jestem od urodzenia mieszkańcem osiedla Wojszyce, jednak Ołtaszyn nie jest mi obcy i wielokrotnie go przemierzałem.

Od lat interesuje się rzekami i hydrologią, a rzeką której poświęciłem większość życia jest Ślęza. Znam ją od samego źródła aż do ujścia z Odrą, stała się nawet moją pracą mgr na Geografii UWr.

Czym chciałbym się podzielić, a mianowicie przez Ołtaszyn przepływa mała struga (ciek wodny nizinny o szerokości do 2,5m) generalnie ze wschodu na zachód w kierunku Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych, następnie przepływa przez środek WTWK wypływa podziemnym kanałem przy Stawie Partynickim i płynie wąskim korytem w kierunku Ślęzy i do niej właśnie uchodzi. Sprawdziłem stare mapy i nie miał nazwy, więc została nazwana przeze mnie Partynicką Strugą. Ma długość 3,8km i wypływa w okolicy ul. Grota Roweckiego przy granicy administracyjnej miasta Wrocław.

Martwi mnie dopływ zanieczyszczeń z Wysokiej ul. Kutrzeby, dopływający do Partynickiej Strugi, zanieczyszczona woda miesza się z wodami cieku i wpływa dalej na osiedle Ołtaszyn i później przepływa przez Tor Wyścigów konnych, zasilając staw w którym jeszcze żyją ryby i kaczki.

W razie jakiś pytań proszę o kontakt mailowy bądź telefoniczny

Pozdrawiam

Piotr Walas

http://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/14361,zrodla-najwazniejszej-rzeki-slaska-w-powiecie-zabkowickim

 


 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments