Materiały pomocnicze do gry miejskiej – „Tajemnice ulicy Świdnickiej we Wrocławiu. Poziom pierwszy.

Przed przystąpieniem do realizacji programu naszej gry otrzymujecie jako uczestnicy pełne informacje ustne od Komendanta gry w zakresie regulaminu, sposobu punktacji, planu wycieczki , czyli trasy itp. Poniższy artykuł to WASZA kopalnia wiedzy, czyli niezbędne informacje pogrupowane w Bloki zgodne z miejscami realizacji programu gry według rozdanego planu . Życzymy zatem powodzenia.

Żeby zrealizować program naszej gry miejskiej i odpowiedzieć na zadawane pytania wskazane jest wykorzystanie poniższych materiałów, które pozwolą na poznanie podstawowych informacji dla potrzeb poszczególnych bloków tematycznych naszej gry. Zawsze podczas trwania gry możecie tu zaglądać i ponownie wertować te informacje bo być może zawierają więcej potrzebnych szczegółów niż myślicie – dzielcie się zatem rolami – to jest dobre zadanie dla lidera grupy, który może kierować tymi pracami i mobilizować uczestników do pozyskiwania wiedzy dla potrzeb zespołu i stawianych WAM zadań.

TEKST – ścieżki dżwiękowe – wykorzystano większości przypadków  teksty z przewodnika „Spacerownik wrocławski 2” autorstwa  Beaty Maciejewskiej.


WSTĘP

 

Blok A – niezbędne informacje – lokalizacja miejsc według szkicu.

NASZA INSTALACJA

Jedną z niewątpliwych znanych rzeżb, czy też „instalacji” naszego miasta jest właśnie ta zamontowana przy skrzyżowaniu Piłsudskiego i Świdnickiej TUTAJ dowiesz się o niej więcej.

Nasze miasto jest piękne i atrakcyjne  w czasie sezonu turystycznego odwiedzane przez liczne rzesze turystów i w tym wielonarodowym tłumie widać zachwyt i zadowolenie bo jest co oglądać i czym się pochwalić. W okresie powojennym bywały jednak również chwile trudne – katastrofy, epidemia i wielka powódż i o tym również trzeba pamiętać, że jako mieszkańcy podołaliśmy tym problemom. Na starcie naszej wycieczki przypominamy te chwile.

 EPIDEMIE – POWODZIE – KATASTROFY

Informacje o trudnych chwilach naszego miasta i doświadczeniach mieszkańców w okresie powojennym     TUTAJ https://www.budzowski.org/najwieksze-tragedie-w-powojennym-wroclawiu/ –.

Pytanie numer 1 i 2 . To zdjęcie WAM się przyda.

 

Pytanie numer 5

Materiał informacyjny do powyższego zdjęcia .  TUTAJ

 

Blok B