Niszczejący budynek w centrum osiedla.

 

Jest sprawa

W samym centrum naszego osiedla od kilkunastu lat niszczeje budynek i zarasta ogród, dom obecnie zamieszkuje chyba tylko jedna osoba. Powoli wszystko ulega degradacji i niszczeniu i tylko zieleń przed domem i zarastający ogród mają się dobrze. Według danych własnościowych jest to terem gminny (miejski) położony w samym centrum naszego osiedla. Poniżej publikuję kilka zdjęć dla tych, którzy nie wiedza o czym piszę.

Położenie działek – zaznaczyłem na prawym szkicu.

Dlaczego temat jest dla nas istotny ? Bo po pierwsze teren się degraduje, a jest położony w centrum osiedla i nie jest to pozytywny wizerunek. Po drugie chcę zwrócić uwagę na potencjał działek –  możliwość ich wykorzystania dla naszej społeczności osiedlowej. Po trzecie nie chcę przypadkowej inwestycji w tym miejscu bez wiedzy mieszkańców.

Chcę również przypomnieć, jak to dwa lata temu dom stracił część dachu, jak całkiem niedawno zawaliła się część muru i po interwencji naszych Radnych RO Ołtaszyn szkody naprawiono. To wszystko jest istotne , ale nie najważniejsze – ważne jest żeby wykorzystać potencjał lokalizacji, potencjał istniejącej zieleni , nie stracić kontroli nad dalszymi losami działek i wykorzystać je dla potrzeb naszego osiedla.

na zakończenie

Jeśli moja wiedza o tych działkach nie jest aktualna to proszę o sprostowanie, jeśli natomiast jest tak jak to opisuję – działajmy dla naszego dobra. Nie chcę też absolutnie  urazić mieszkańców (mieszkańca) tego domu przedstawionym tu opisem. Staram się tylko zainteresować naszych mieszkańców tym tematem i zapewnić optymalne wykorzystanie terenu. Skierowałem w tej sprawie wniosek do naszych radnych.

Wrocław, dnia 03 marca  2020 r.

Panie

Krystyna Sawińska – Przewodnicząca Rady Osiedla

 Pani Edyta SkułaPrzewodnicząca Zarządu

Rada Osiedla Ołtaszyn

Szanowni Radni

 

Zwracam się z prośbą do naszych Radnych RO Ołtaszyn o zabezpieczenie interesów lokalnych mieszkańców w zakresie przyszłego sposobu zagospodarowania przez miasto działki o numerze  71. W sąsiednim domu mieszka już tylko jedna osoba, a ja poważnie się obawiam, że niedalekiej przyszłości budynek może zostać sprzedany razem z działką na działalność komercyjną.

Historia naszego osiedla niestety notuje takie przypadki i to kilkanaście lat temu o czym jeszcze napiszę. Wracając jednak do mojego  wątku zasadniczego to uważam, że położenie działki w ścisłym „starym” centrum osiedla kwalifikuje jej przyszłe wykorzystanie na cele mieszkańców. Jak wygląda nasze centrum obecnie wszyscy widzimy, ale udało się przywrócenie działalności w Klubie Osiedlowym, trwają prace projektowe dla zieleni przy Parafialnej, oczyszczono staw, rewitalizowano nasze boisko osiedlowe i wszystkie te sprawy trwały całymi latami, ale zawsze Radni RO byli zgodni co do chęci wykonania tych zadań.

Niech tak również będzie w tym przypadku.

moje inne artykuły o osiedlu i Wrocławiu  – może znajdziesz czas – czytaj tutaj – nasz kościół w Ołtaszynie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments