Odcinek drogi Bielany Łany Długołęka z Żernik do Bielan

Dzisiejsze informacje w ONECIE w sprawie naszego odcinka drogi z Bielan

Najtrudniejszy etap

Przypomnijmy, cały czas do wybudowania jest także południowy odcinek WOW, który ma połączyć Bielany Wrocławskie z Żernikami Wrocławskimi. W ostatnich tygodniach konsultowany był najnowszy, czwarty wariant trasy, w myśl którego samochody mają jeździć przez Ślęzę. Urzędnicy chcą jednak, by droga przebiegała przez Wysoką – niewielką, liczącą 2,5 tysiąca mieszkańców wieś, która graniczy z Ołtaszynem i Partynicami.

– W ciągu kilku tygodni pokażemy rozwiązania dotyczące południowego odcinka WOW, między Iwinami a Bielanami – podkreślił dziś Jerzy Michalak. Szczegółów jednak zdradzić nie chciał.

Dwa inne warianty drogi, które zakładały ominięcie Wysokiej, samorząd województwa odrzucił, bo jak mówił pod koniec 2015 roku marszałek Cezary Przybylski – były to droższe propozycje o kilkadziesiąt milionów złotych.

Południowy odcinek wschodniej obwodnicy Wrocławia (w wariancie przez Wysoką) ma kosztować w granicach 110 milionów złotych i ma mieć 6,5 kilometra długości. Cała WOW ma mieć około 30 kilometrów. Jak twierdzi Jerzy Michalak, że jeśli obwodnica nie zostanie dokończona do 2022 roku, prawdopodobnie nie powstanie już nigdy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments