Ołtaszyn – KS Florian

florian-aKlub Sportowy

LZS Wysoka – Ołtaszyn  – nazwa klubu w pierwszym okresie sponsorowania przez PGR Wysoka

KS Florian  – nazwa klubu w okresie sponsorowania przez Spółdzielnię Florian

Na murawie naszego boiska sportowego w czasach świetnosci zatrzymalismy kilka drużyn z pierwszej dziesiątki w naszym kraju. Było lepiej i było normalnie, ale zawsze chłopcy grali choć w osiedlu zamieszkiwało znacznie mniej mieszkanców. Żeby przypomnieć czasy świetności kolega Turkoniak przniósł mi kilkanescie zdjęć z meczuz Pogonią Szczecin, miło popatrzeć pełne trybuny, piłka w grze. Teraz mamy boisko z zapleczem szatniowym, ale jakoś nic się nie dzieje zapewne znaczniewiecej meczów rozgrywamy na szklanym ekranie komputera albo przed telewizorem – mniej się przy tym pocimy i jeśli to sport, to ja wysiadam z tego pociagu.

Kolejne zdjęcia pochodzą z albumu Pana Janusza Lipińskiego, co widać na opisie zdjęć natomiast wszystkie zdjęcia w układzie tabelki jako miniaturki pochodzą ze zbioru syna Pana Ptaka wieloletniego trenera naszych chłopców, a syn wystepuje na zdjeciach w roli członka drużyny.

Mamy też element pierwszego opiekuna duchowego zespołu jakim był Pan Franciszek Gryń ( moze nazwisko powinno się pisać Greń jesli zle napisałem przepraszam) – to osoba dopingujaca naszych chłopców do efektywnej gry. Na końcu zakładki dwa zdjęcia charakterystyczne – obrazujace charyzmę Pana Franciszka i radość z sukcesów naszych …

Liczę, że ktoś posiada w swoich zbiorach domowych zdjęcia naszych drużyn piłkarskich i zechce je udostepnić,czekam też na wspomnienia z tamtych czasów chłopców z drużyny.pierwsza odsłona

florian-a

florian-b

ponizej wspomniane zdjecia ze zbiory Pana Turkoniaka

florian-01-ok

florian-02-ok

florian-03-ok

 

 

 


Przez wiele lat spolecznie kierował naszą drużyną Pan Józef Ptak, ktoremu za tą społeczną działalność nalezy sie szczególny szacunek oraz podziekowania. W tym okresie w naszym osiedlu grała również druzyna juniorów, a cała ta działalność odbywała sie bezinteresownie.

Ponizej przedstawaiam zdjecie terenera oraz zdjecia naszych „chłopców” pochodzace z albumu rodziny Ptak – udostepnione przez syna.

trener-j.ptak-01

 ks florian-a ks florian b
 ks florian c ks florian  d
 ks florian g ks florian h

 


Mielismy też najlepszego szefa kibiców naszej drużyny w osobie Franciszka Grenia i ponizej dwa barwne zdjecia z jego udziałem w roli głównej oczywiście, bo inaczej nie moze być.

gre-fr.-01-ok1

gren-fr.-02-ok

Radość z kibicowania była inna i radość ze sportu była inna…..


Dalsza część zdjęć w opracowaniu

Pan Franciszek Gryń – szef kibiców naszego klubu sportowego.

 

 

gre-fr.-01-ok1gren-fr.-02-ok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments