Ołtaszyn – KS „FLORIAN”.

Zamknięci w domach

Życie podyktowało nam taki scenariusz, że zmuszeni jesteśmy do pozostania w swoich domach. Musimy przez to przejść, ale zapewne wyglądając przez okna tęsknimy za spacerami i wypoczynkiem aktywnym na świeżym powietrzu. Niestety ze względów bezpieczeństwa nie będzie to możliwe w najbliższym czasie może zatem przynajmniej  wirtualnie  ? Nasze boisko sportowe w Ołtaszynie po wykonanych pracach przezywało ostatnio ponownie chwile swojej chwały bo aktywnie wypoczywały tu całe rodziny tak to wyglądało jeszcze w ubiegłym roku kiedy o tym pisałem

KS Florian

Bywało już tak dawniej, że to boisko odgrywało ważną rolę w życiu naszego osiedla bo odbywały się tam wszystkie festyny, ale przede wszystkim grała TAM nasza drużyna piłkarska KS FLORIAN i to jak grała.  W najlepszym okresie pokonane odchodziły z tego placu znane drużyny krajowe, ale grano również dla przyjemności. Zapraszam również do oglądnięcia prezentacji zdjęciowej naszej „starej” drużyny  

Ważna była gra i piłka, a czasem w nagrodę chłopcy jechali na obozy kondycyjne. Obozowe życie to była nagroda, a w tamtych czasach wyglądało to inaczej niż obecnie zresztą sami  oglądnijcie poniżej opublikowane zdjęcia. Materiał zdjęciowy pochodzi ze zbioru Jacka Dudka, ale jak widać życie przebiegało pod dachem namiotu i wszyscy byli szczęśliwi. Dużo pisałem o naszym Florianie i miałem nawet zamiar zrobić z materiałów zdjęciowych popartych wywiadami większy materiał, ale nie spotkałem sie z szerszym zainteresowaniem tym tematem. cieszy mnie fakt, że dawni kibice i członkowie drużyny są zadowoleni z tych wspomnień .

KS Hetman Włoszczowa

Jest jednak coś o czym chcę napisać obecnie , są ludzie PASJONACI, którzy nie przechodzą obojętnie i starają się zapisywać historie,  momenty świetności swoich klubów sportowych. Nie potrzeba do tego pieniędzy i dofinansowania  bo wystarczą chęci i zaangażowanie zespołowe. Tak się stało we Włoszczowie. Zapraszam do projekcji filmu o HETMANIE Włoszczowa.

Na zakończenie

Im się udało zapisać historię swojego klubu. Pozdrawiam zatem wszystkich czytających ten tekst, do spotkania w lepszych okolicznościach na naszym boisku sportowym.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments