Ołtaszyn – miejsce mojej pracy ….

Nasze osiedle jest również miejscem pracy gdzie w szkole, przedszkolu, ośrodku zdrowia, ale i również prywatnych sklepach i zakładach pracują ludzie i nie są to wyłącznie mieszkańcy naszego osiedla. Jednak to oni dbają o nasze zdrowie, opiekują się naszymi dziećmi i wnukami, dają nam możliwość zrobienia zakupów i zapewniają podstawowe usługi.

Te jednostki które powszechnie znamy świadczą usługi dla potrzeb mieszkańców osiedla ale już biura projektowe czy choćby zakład „VW” Wł. Wojtanowicza nie mieści się w tej grupie.   W tej zakładce zaprezentujemy część tych miejsc i ludzi którzy je tworzą.

 


 

  • Ponieważ wszyscy chcemy żyć zdrowo i długo do naszego Ośrodka Zdrowia przy ulicy Pszczelarskiej sprowadzają nas wizyty kontrolne lub konieczność porady związanej z chorobą i w ten sposób spotykamy się z „naszym” białym personelem i właśnie te Panie jako pierwsze zostaną zaprezentowane w tej zakładce.

W chwili obecnej załogę stanowią – lekarze – Barbara Młodzińska-Ruszel ,  Anna Knysz-Moruń, pielęgniarki i położne – M. Przeżdzięk, B. Klęka, J. Drozd, G. Szmidel-Gromek, A. Gryz, R. Orłowska, B. Matyjaszczyk i B. Kucharczyk.

 


SZTABA – HURTOWNIA

Szkoda gadać nikt już zapewne nie pamięta od ilu lat można tu kupić materiały budowlane – ważne, ze jest. Jak się pojawisz to może nawet i sam „szef” przywiezie ci widlakiem zamówione materiały.

 

 

 


 

  • W roku 2008 zostało przekazane do eksploatacji nowe przedszkole przy ulicy Kurpiów i w chwili obecnej około 140 maluchów jest tam pod opieką 25 Pań z załogi tego obiektu. Malcy maja do swojej dyspozycji kolorowe pomieszczenia i duzy plac zabaw, a rodzice w tym czasie ciężko pracują.

PRACOWNICY PRZEDSZKOLA NR 29 W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM NR 6 W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

DYREKTOR ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 6 – p. Halina Godlewska

ZASTĘPCA DYREKTORA ZSP NR 6 DS. PRZEDSZKOLA – p. Dorota Golisz

KADRA PEDAGOGICZNA:

p. Zofia Hoang The, p. Aneta Sułowska, p. Ludmiła Sochacka, p. Jolanta Piskorowska, p. Małgorzata Solnicka, p. Anna Kulczycka, p. Alina Cielecka, p. Magdalena Gościmska , p. Agnieszka Błaszkiewicz, p. Anna Salachna, p. Monika Malinowska, p. Iwona Stawska-Łącka, p. Grażyna Roszko, p. Gabriela Kulczycka, p. Beata Olesińska, p. Marzena Krajewska- Bigos, p. Aleksandra Zaprzaluk, p. Grażyna Makieła, p. Agnieszka Bartoszko, p. Małgorzata Demczyszak, p. Agnieszka Wasielewska, p. Aneta Antonik

ADMINISTRACJA I OBSŁUGA:

p. Longina Stachowiak, p. Beata Parka, p. Irena Marczak, p. Małgorzata Półtoraczyk, p. Iwona Darowska , p. Helena Jęchorek, p. Monika Suchecka, p. Alicja Hałapacz, p. Bożena Wąsowicz, p. Aniela Piorun , p. Sylwia Skorupa, p. Barbara Baranek, p. Jadwiga Kipa, p. Danuta Sieniuta, p. Janina Godoń, p. Andrzej Wojciechowski

 

 

dalsza część .. zespołu szkolno -przedszkolnego  … (tekst w opracowaniu).

 


OPONY – WULKANIZACJA

Od wielu lat w tym samym miejscu na Strachowskiego możemy zmienić  opony na zimowe i wyważyć koła. Warsztat na stałe już wrasta w nasz krajobraz.

 

 


 

Sklep „Kużnia”

Dawno temu, albo całkiem nie tak dawno w tym budynku pilnowano ognia na palenisku i podkuwano konie , albo kuto stal dla potrzeb okolicznych rolników.

Konie zostały zastąpione samochodami, a i gusta się zmieniły. Pomieszczenia po kużni czekały na swoje ponowne odkrycie i tak się też stało wykorzystane zostały jako powierzchnie sklepowe, a nazwa sklepu to kontynuacja tradycji.

Od ponad 15 lat rodzinny interes się kręci i od początku prawie ta sama załoga, tu klient może również porozmawiać przy okazji zakupów.

Przepraszam za brak zdjęcia – po przeniesieniu strony muszę je odszukać w swoim archiwum.

.


Nasza biblioteka przy ulicy Gałczyńskiego jest obiektem zawsze otwartym dla wszystkich naszych mieszkańców tych dorosłych i dzieci. Lokalizacja w budynku szkolnym to dodatkowy atut, bo dzieci na przerwach mogą korzystać z jej zasobów , a po lekcjach spokojnie poczekać na swoich rodziców wypełniając wolny czas przy komputerze lub korzystając ze zbiorów. Z braku klubu osiedlowego te pomieszczenia pełnia również wiele innych funkcji dla naszych mieszkańców.

Kierownik: Marta Staszak

Filia Nr 17 jest Biblioteką Bez Barier – przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Biblioteka dla dorosłych i dzieci.

 

 

 


 

Na Terenie naszego osiedla najszybciej i najczęściej powstają w chwili obecnej domy wielorodzinne, ale budowane są również budynki o innym
przeznaczeniu. Na ulicy Nenckiego przed kilku laty powstała międzynarodowa stacja dializ. Jako mieszkańcy widzimy często podjeżdżające tam karetki i samochody specjalne?

F M C to największy na świecie międzynarodowy dostawca produktów i usług dializacyjnych dla pacjentów z przewlekłą
niewydolnością nerek.   Innowacyjne produkty i nowoczesne terapie medyczne zapewniają najwyższą jakość leczenia pacjentów. W Polsce Fresenius Medical Care Polska zaopatruje szpitale i stacje w całym kraju od ponad 20 lat. Od 2000 firma prowadzi także własne stacje dializ poprzez spółkę Fresenius Hephrocare Polska i właśnie jedna z tych stacji znajduje się w naszym osiedlu.

Centrum Dializ Fresenius co największa w Polsce sieć niepublicznych stacji dializ w Polsce. Oferują leczenie nerkozastępcze w zakresie
hemodializy i dializy otrzewnowej według najwyższych światowych standardów, przy użyciu nowoczesnego sprzętu .Wszystkie zbiegi wykonywane są bezpłatnie, w ramach kontraktu z NFZ.


 

Czy kwiaciarnia to miejsce gdzie się tylko sprzedaje kwiaty ?

Kwiaciarnia może być tylko kwiaciarnia, ale również może być fabryką zapachów i doznań estetycznych, a różnicą w tych określeniach widoczna jest w naszej kwiaciarni przy ulicy Stachowskiego.

Wnętrza pomieszczeń kwiaciarni tworzą jedność w zakresie towaru i wyposażenia meblowego. Fajno , że mamy takie miejsce – pozdrowienia dla właścicieli.

 

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

 


 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments