Ołtaszyn – Siechnice- Książe Małe – Ołtaszyn

Wszystko wskazuje na to, że za chwilę zawita do nas wiosna zatem można będzie pomyśleć o pierwszych rodzinnych wypadach za miasto np na rowerze. Dla mieszkańców naszego osiedla tych którzy mają takie zamiary polecam spotkanie z terenami po sąsiedzku w Gminie Siechnice..

1. Trasa pierwsza

Wyjazd z Ołtaszyna do Radamierzyc, potem w prawo kierunek do Biestrzykowa i na następnym skrzyżowaniu w lewo do Żernik.

W Biestrzykowie zwiedzamy a właściwie podziwiamy z zewnątrz wieżę rycerska – obecnie prywatna własność, ale widok jest całkiem okazały. W Żernikach zwiedzamy Kościół parafialny (położony w lewo od centrum – teraz już dwa kościoły) wracamy na trasę i ulicą Kolejową jedziemy w kierunku do Smardzowa i Świętej Katarzyny.

Po drodze w Żernikach widzimy ładny kompleks szkolno sportowy, a w Świętej Katarzynie kościół parafialny i warto odwiedzić karczmę.

Powrót.

Ze Świętej Katarzyny ulicą Słoneczną do skrzyżowania z drogą do Zacharzyc i przecinamy ta drogę jadąc dalej do Iwin wąska droga asfaltową, z Iwin na rondo przy drodze Strzelińskiej i prosto do Radomierzyc i Ołtaszyna.

Długość trasy w tym wariancie – około 17 km

Atrakcje – dwa kościoły w Żernikach Wrocławskich i Świętej Katarzynie oraz wieża rycerska w Biestrzkowie..

 


2. Trasa druga

Kontynuujemy wycieczkę jak poprzednio, ale w Świętej Katarzynie z rejonu kościoła jedziemy dalej ulicą w kierunku do Siechnic i przecinamy drogę krajową nr 94 na światłach – wjeżdżamy ulicą Kolejową do Siechnic dalej obok Gminnego Centrum Kultury, obok elektrociepłowni ( koniecznie zaglądamy na filmowe osiedle – wjazd przez bramę przy elektrociepłowni – tu nakręcono kilka filmów) dojeżdżamy do wjazdu do Gimnazjum – wjeżdżamy na tereny gimnazjum i odwiedzamy za gimnazjum tereny sportowo rekreacyjne ze stawem i fontanną, dalej stadion w budowie a za nim duży zbiornik wodny. Z terenów gimnazjum jedziemy w kierunku na widoczny kościół mijąjąc po prawej nowy ratusz (nowa siedziba władz) potem Koscielną i Szkolną wracamy do Świętej Katarzyny i za stawem p. Poż. skręcamy w prawo do ulicy Słonecznej w kierunku do Zacharzyc jednak tam nie wjeżdzamy tylko jedziemy drogą do Iwin – powrót jak na trasie numer 01.

Dodaliśmy do poprzedniej trasy jeszcze 5 km.

Atrakcje – Siechnice – nowy Rynek, gimnazjum i tereny sportowo-parkowe – kompleks przemysłowy – budownictwo przy elektrociepłowni , kościół jadąc od gimnazjum ulica Polna za torami około 300 m mamy młyn i rzekę Oławę z terenem na ognisko.

 


 

Trasa 03

Jeśli dysponujemy siłami i mamy ochotę na zwiększenie dystansu naszej wycieczki proponuje następujące rozwiniecie naszej trasy. Po zwiedzeniu Siechnic kierujemy się przed wjazd do Gimnazjum i jedziemy ulicą Polną przekraczając przejazd kolejowy w kierunku do młyna nad Oławą. Za mostem skręcamy w lewo mijamy pierwsze obiekty hydrotechniczne – Śluzy i jedziemy droga asfaltowa do drugiej śluzy i potem gdy droga asfaltowa skręca w prawo my jedziemy po wale prosto. Jadąc tym kierunkiem dojeżdżamy do Mokrego Dworu w centrum przy świetlicy skręcamy w prawo i jedziemy prosto do Książa Małego. Teraz możemy powracać albo jadąc w prawo wzdłuż drogi krajowej do ślimaka na Armii Krajowej i do skrzyżowania z Borowska i dalej do Ołtaszyna Borowska. Można tez skręcić wcześniej w lewo i wjechać do Brochowa, a potem w kierunku na Wojszyce przez ulice Terenową. Tak czy inaczej dodaliśmy do wycieczki kolejne kilometry.

Trasa 04

Jak trasa 03 , ale po minięciu drugiej śluzy skręcamy w lewo a potem za droga asfaltową w prawo i po 1500 m wjeżdżamy do Blizanowie i dalej prosto przez Trestno dojeżdżamy do śluzy przy Wyspie Opatowieckiej. Teraz przenosimy rowery przez śluzę i przejeżdżamy Wyspę potem przejeżdżamy nad kolejnym jazem na Odrze i jedziemy w lewo drugim brzegiem odry obok ZOO potem przekraczamy kładkę przy ZOO i jesteśmy przy ulicy Na Grobli i teraz przecinamy Komuny Paryskiej potem Kościuszki w kierunku do Dworca PKP i Borowska do Ołtaszyna. Lub tez jedziemy dalej wzdłuż Odry do Wybrzeża Wyspiańskiego potem przez Most Grunwaldzki i bulwarami do Rynku we Wrocławiu. Z Rynku Świdnicka do Piłsudskiego potem do ulicy Spiskiej i do Ołtaszyna.

Ten wariant trasy liczy około 55 do 60 km.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments