O mnie – nagłówek

r.budzowski

Mieszkam w Ołtaszynie od urodzenia, tu chodziłem do szkoły,
tu grałem w piłkę na ulicy, zakradałem się do ogrodów po jabłka ….
może zatem warto zapisać tamte klimaty.
Pamiętajmy o naszych korzeniach.
Pozdrawiam i zapraszam

TAK bezsprzecznie pierwszym impulsem do założenia tej strony była świadomość o zanikaniu wiedzy o dawnym życiu i zwyczajach panujących w naszym osiedlu. Chęć ocalenia tej wiedzy i zebrania jej w jednym miejscu to był motor moich pierwszych działań, a potem kontakt z p. Januszem LIPIŃSKIM, który był namiętnym zbieraczem archiwów o osiedlu. Tak powstawała zakładka Ołtaszyn uzupełniana o albumy rodzinne i archiwalne informacje.

Zaraz potem wpadłem na pomysł założenia zakładki HOBBY bo od wielu lat uprawiam turystykę rowerową i pieszą górską. Powstawały zatem opisy moich wycieczek z uwagami o miejscach w hotelach j oraz możliwościach dojazdu.

Potem przyszedł roczny kurs pilotów wycieczek i  na stronie pojawiły się wycieczki autokarowe te w najbliższej okolicy, ale również do Czech i Niemiec w pobliżu naszych granic. Wycieczki te to wypady z Wrocławia na jeden do dwóch dni.

Ostatnim elementem na mojej stronie są  wycieczki  wycieczki miejskie , które pojawiły się po ukończeniu kolejnego kursu przewodników miejskich. Zainteresowanie historią miasta, programy wycieczek dobrane do odbiorcy, to zadanie jakim zajmuje się w tej całkiem nowej zakładce.

Teraz pozostaje mi zaprosić Państwa do „klikania”.

Ryszard Budzowski

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments