Ołtaszyn – Biestrzyków – Galowice – Sleza – Ołtaszyn.

wyc-galowice

 ROWEREM LUB SAMOCHODEM

W najbliższej okolicy naszego osiedla  możemy sobie zorganizować ciekawą wycieczke rowerową na pól dnia ze zwiedzaniem dwóch ciekawych obiektów muzealnych ,  koscioła obronnego i obronnej wiezy rycerskiej. Jesli ktoś nie ma ochoty na wysiełek i kontakt bezposredni z przyrodą można ta wycieczke odbyć samochodem. Łączna długość trasy to około 26 km, a jej przebieg zaznaczyłem na planie ponizej.

W czasie naszej wycieczki bedziemy mieli mozliwość zwiedzenia i odwiedzenia następujacych atrakcji:

= dwa koscioły w Żernikach Wrocławskich,

= wieżę rycerską w Biestrzykowie

= kościół obronny w Żórawinie

= Muzeum Powozów w Galowicach,

= Muzeum Samochodów i zespół pałacowo folwarczny w Ślęzy

Rozpoczynamy wyjazdem z Ołtaszyna ulica Kurpiów do Radomierzyc, a tam w kierunku na rondo w Iwinach. Z ronda kierujemy sie w prawo do centrum Zernik Wrocławskich gdzie po 300 m mamy mozliwość zwiedzenia dwóch kosciołów – obecnie budowanego i „starego” o bardzo ciekawej konstrukcji. Po zwiedzaniukierujemy sie dalej do centrum miejscowosci i przy skrzyzowaniu za stawem skrecamy w prawo w kierunku do Biestrzykowa. W centrum mamy restauracje i sklep zatem mozna skorzystać .

http://wroclaw360.pl/miejsce.php?q=253

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_%C5%9Awi%C4%99tej_Tr%C3%B3jcy_w_%C5%BB%C3%B3rawinie

Po przejechaniu kolejnych 500 m ulica Parkową przy boisku skrecamy w lewo do Biestrzykowa i wjeżdżamy do tej miejscowosci – przy kapliczce skręcamy w lewo w kierunku wieży ryzerskiej. Obiekt jest własnościa prywatna, ale daje obraz jego funkcji w dawnych czasach. Jedziemy dalej szutrowa droga i za wieżą skręcamy w prawo do drogi powiatowej, gdzie w lewo do Żórawiny. W centrum Żórawiny mamy koscół obronny o bardzo ciekawej historii. Miejsce bardzo urokliwe.

http://www.muzeumgalowice.pl/

Z centrum jedziemy droga do Galowic mijając po lewej stronie antenę przekaznikową radia i telewizji i za przystankiem PKS skrecamy do centrum Galowic. Pora na zwiedzanie Muzeum Powozów.

Po zwiedzaniu Muzeum Powozów i ewentualnym dłuzszym odpoczynku przy bufecie w Galowicach wracamy do przystanku PKS i skrecamy w lewo do Szukalic i jedziemy do Komorowic. Po przejechaniu Komorowic wjeżdżamy na droge szutrową w lewo w kierunku do widocznej strzelnicy wojskowej – mijamy obiekty wojskowe i wjeżdżamy do miejscowości Ślęza gdzie możemy zwiedzić pieknie odnowione obiekty kompleksu pałcowo – forlwarcznego i zwidziĆ Muzeum Samochodów.

http://www.muzeum.topacz.pl/

 wyc-galowice galowice-trasa
 apc - 2013.02.17 09.02 - 001.3dbiestrzykw- wiea rycerska-mieszkalna-ok 
 kocil sw. trjcy - rawina galowice-muzeum-powozw-ok
topacz-slza wyc-galowice
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments