Co tam Panie słychać w Ołtaszynie ?

Gdy zapytacie co tam Panie słychać w naszym osiedlu, to  odpowiem tak.

Ulica Parafaialna

Nasza  ulica Parafialna nadal jest remontowana – wypada złożyć gratulacje Wykonawcy i jednostce sprawującej nadzór inwestorski nad zadaniem za „sprawne” kierowanie tymi pracami.

Chyba mieliśmy już dwa terminy zakończenia realizacji i jakoś końca nie widać. Chyba po interwencjach naszych Radnych RO Ołtaszyn uruchomiono oświetlenie ulicy choć jeden odcinek nadal nie świeci. Dzielni wykonawcy niszczą nasz skwerek przy kościele stawiając tam ciężki sprzęt, za klubem bałagan, przystanki autobusowe w powijakach, ale ….. no i dalej szkoda ciągnąć ten wątek bo zrobi się mało przyjemnie. Zakończmy zatem puentą – prace zmierzają do szczęśliwego finału .

Przy tej okazji warto zauważyć, ze nowa infrastruktura tej ulicy doprowadza do nowych zagrożeń, bo np. parking przy skrzyżowaniu z Uczniowską (rejon sklepu spożywczego) powoduje przysłanianie lewej strony skrzyżowania i nie widać aut jadących parafialna od strony centrum osiedla.

Wyjeżdżając z ulicy Nenckiego do Parafialnej mamy bardzo słaba widoczność od lewej strony. Dla pierwszego i drugiego przypadku wskazane jest zamontowanie po drugiej stronie skrzyżowaniu lustra żeby umożliwić i uwidocznić nadjeżdżające samochody.

Zniszczenia na cmentarzu parafialnym

No i stało się – na naszym spokojnym osiedlu ktoś w stanie amoku wjechał samochodem osobowym na teren cmentarza niszcząc wykonane całkiem niedawno nowe ogrodzenie na kilkunastu sekcjach i zniszczył tez groby. Nie mnie oceniać to zachowanie, ale fakt jest faktem.

Zniszczenia po wichurach

Po dwóch miesiącach od wichury która nawiedziła nasz region i w osiedlu zniszczyła dach jednego z domów przy Strachowskiego zarządca obiektu dokonał wymiany i uzupełnienia pokrycia dachu nowymi dachówkami i nawet udało się posprzątać gruz z zawalonego muru z chodnika. Powiem reakcja i sprzątanie po dwóch miesiącach nie napawa mnie euforia, ale zapewne dzięki interwencji naszych radnych sprawa została w końcu załatwiona i właśnie w takich sprawach i sytuacjach widać jak potrzebni są radni na terenie osiedla.

Korki w Ołtaszynie i  brak postępu w budowie drogi B – Ł – D na naszym odcinku.

Rada Osiedla zameldowała o swoich interwencjach u p. Marszałka i doprowadziła do spotkania z marszałkiem na terenie naszego osiedla. Trzeba tu również stwierdzić, ze odważne zmiany wizualizacji strony forum „ Ołtaszyn jest najważniejszy” z wizualizacją Ołtaszyn zapamięta skierowana do władz odpowiedzialnych za realizacje tego zadania tez miała swój odpowiedni wydźwięk. Zatem każda strona dokładała do tego tematu swoje elementy i to jest ważne. Zobaczymy zatem co się stanie pod koniec grudnia, czy wydana decyzja środowiskowa będzie przełomem w dalszych działaniach, czy tylko dokumentem do oprotestowania i wstrzymywania działań tym razem z powodu wad tej decyzji. Plusem jest to ze przynajmniej to będzie już wiadome, ale czy Inwestor po takich długich oczekiwaniach jest przygotowany do dalszych działań, czy tylko grał na zwłokę i wykona kolejny mały ruch, a potem powie o kolejnym proteście. Czy ktoś dysponuje „mapą planowanych działań” w zakresie tego zadania ? chyba nikt bo wszystko idzie od przypadku do przypadku. Nie malujmy na czarno poczekajmy do końca grudnia.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments