Sensacja – Ołtaszyn bez korków …

Doroczny przemarsz krów na sierpniowe pastwiska

Sensacja – Ołtaszyn bez korków

Szanowni mieszkańcy naszego osiedla CI od urodzenia, CI od dawna i CI od kilkunastu lat.

Wszyscy wiemy jakim wielkim problemem dla nas jest przejazd przez ścisłe centrum osiedla setek , a może nawet tysiąca samochodów na dobę z sąsiednich – okolicznych miejscowości dla których jesteśmy jedyna alternatywa dojazdu do Bielan lub zachodnich dzielnic naszego miasta. W sprawie budowy odcinka drogi Bielany – Łany – Długołęka zadanie z Żernik Wrocławskich do Bielan odbywa się gra pozorów bo  jedni protestują , a drudzy udają że coś robią w sprawie realizacji.

KONIEC ZABAWY

Wszyscy wiecie, ze zajmuje się historią naszego osiedla ta współczesna i tą starą ….

Odnalazłem w zapisach Sołtysa Ołtarzyna (Ołtarzyn tak się nazywało to osiedle) przywilej pędzenia krów przez gospodarzy na pastwiska za dawnymi koszarami wojskowymi przy obecnej ulicy Poczty Gdańskiej głównym ciągiem komunikacyjnym naszego osiedla przez ulice Kurpiów – Strachowskiego do terenów obecnego boiska sportowego i tam na poligony za koszarami.

Postanowienie Sołtysa nie zostało dotychczas uchylone w sposób formalny zatem obowiązuje.

W naszym osiedlu mamy jeszcze kilku rolników z dyplomami – krowy zostały nam użyczone z hodowli w Pęgowie koło Obornik Ślaskich i tym sposobem  będziemy mogli wstrzymać ruch samochodów na Kurpiów i Strachowskiego w miesiącu sierpniu w godzinach 9.00 do 12.00 jak stanowi dawne prawo. Ponieważ jednak dawnych poligonów wojskowych nie ma już w osiedlu bo zostały zabudowane nasze dzielne krowy zostaną pognane na tereny WTMK PARTYNICE  gdzie będą korzystały z soczystych traw. wszystkich mieszkańców osiedla zapraszamy również na wieczorne dojenie o godzinie 18.30 i sprzedaż ekologicznego mleka do własnych pojemników.

PODSUMOWANIE

  • spotykamy się wszyscy jutro na ulicy Kurpiów w okolicy nowego przedszkola i witamy przemarsz naszych żywicielek,
  • o godzinie 6.00 dla kierowców zostanie wprowadzony ruch zastępczy – objazd autostrada do węzła Bielany – pobieramy bilety na bramkach, ale przy zjazdach nie musimy płacić bo posiadamy stosowne zwolnienia od opłat na cały miesiąc sierpień od GDDKiA,
  • Odnaleziona na strychu teczka Sołtysa Ołtarzyna zawiera jeszcze kilka postanowień, które pozwolą na odzyskanie spokoju komunikacyjnego w naszym osiedlu.

Teraz informacja Radio Wrocław

http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/68995/Wroclaw-Doroczny-przemarsz-krow-kolejnym-sposobem-na-walke-z-korkami

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments