Spacerkiem przez ulicę Świdnicką we Wrocławiu.

Przez całe wieki do dnia dzisiejszego Ulica Świdnicka we Wrocławiu pełni ważną rolę nie tylko wjazdu od strony południowej do centrum miasta, ale była i jest główną promenadą spacerową do Rynku. Dawniej była to ulica gdzie witano delegacje królewskie, ale i prowadzono łotrów na miejsce każni.  Przejdżmy się spacerkiem przez wieki i poznajmy uroki tej ulicy.

Na taki spacer przez wieki chcę WAS zabrać. Poniższa prezentacja jest fragmentem elementów wycieczki przewodnickiej jaką posiadam w swoim programie przewodnika miejskiego po Wrocławiu jak również scenariuszem mojej „gry miejskiej” kierowanej do uczniów szkół średnich. Podczas tej wycieczki trwającej około 2 do 3 godzin (zależnie od wybranego wariantu) opowiadam o tej ulicy , prezentuję szkice i zdjęcia również nie publikowane w poniższej prezentacji.

Tematem przewodnim wycieczki są obiekty kultury zgromadzone przy tej ulicy jak również w jej sąsiedztwie. Film „popiół i diament” A. Wajdy ze scenami realizowanymi w tym rejonie jak również imperium kulturalne Theodora Loewe (1855-1935) jakie zbudował w naszym mieście .

Polecam szczególnie grę miejską – „Tajemnice ulicy Świdnickiej” bo w tym przypadku program wycieczki zawiera jeszcze dodatkowe elementy – zadań, poszukiwań, analizy materiałów zdjęciowych, itp

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments