Stary budynek w centrum Osiedla bez lokatorów.

Budynek komunalny w centrum Osiedla od wielu lat straszy nas zamkniętym pomieszczeniem dawnego sklepu, a teraz wyprowadzono z niego lokatorów. Zamurowane  okna i drzwi, założony monitoring. Dobrze, że budynek jest zabezpieczony, ale co dalej ?  Przy tym budynku z jednej i drugiej strony mamy piękne tereny zieleni.

W tej sprawie zwracałem się do naszych radnych RO Ołtaszyn  w marcu i mam nadzieję, że zadbają o nasz interes przy odbudowie tego obiektu z przeznaczeniem do nowych funkcji. Budynek ma bardzo ciekawą bryłę (zachęcam do oglądnięcia). Może jakieś pomysły na zagospodarowanie pod potrzeby mieszkańców ?

Tan teren ma potencjał. osobiście uważam, że tereny zieleni muszą zostać zintegrowane z całością przestrzeni w tym rejonie, zagospodarowane  i udostępnione dla mieszkańców. Teren zieleni jest zbyt wartościowy dla społeczności żeby poszedł pod młotek komercji.

Poniżej prezentuję materiał zdjęciowy .

 

List do naszych Radnych RO Ołtaszyn

Wrocław, dnia 03 marca  2020 r.

 

 

Panie

Krystyna Sawińska – Przewodnicząca Rady Osiedla

 Pani Edyta SkułaPrzewodnicząca Zarządu

Rada Osiedla Ołtaszyn

Szanowni Radni

Zwracam się z prośbą do naszych Radnych RO Ołtaszyn o zabezpieczenie interesów lokalnych mieszkańców w zakresie przyszłego sposobu zagospodarowania przez miasto działki o numerze  71. W sąsiednim domu mieszka już tylko jedna osoba, a ja poważnie się obawiam, że w niedalekiej przyszłości budynek może zostać sprzedany razem z działką na działalność komercyjną.  Historia naszego osiedla niestety notuje takie przypadki i to kilkanaście lat temu o czym jeszcze napiszę. Wracając jednak do mojego  wątku zasadniczego to uważam, że położenie działki w ścisłym „starym” centrum osiedla kwalifikuje jej przyszłe wykorzystanie na cele mieszkańców. Jak wygląda nasze centrum obecnie wszyscy widzimy, ale udało się przywrócenie działalności w Klubie Osiedlowym, trwają prace projektowe dla zieleni przy Parafialnej, oczyszczono staw, rewitalizowano nasze boisko osiedlowe i wszystkie te sprawy trwały całymi latami, ale zawsze Radni RO byli zgodni co do chęci wykonania tych zadań.

Niech tak również będzie w tym przypadku.

ODPOWIEDZ

Dzień dobry. Pana wniosek nie został rozpatrzony przez całą Radę ponieważ działalność Rady przez Covid-19 jest zawieszona. Była tylko sesja korespondencyjna, która uniemożlieią swobodną dyskusję. Od siebie jednak chciałam dodać  (nie wiem ….. ) że o teren pytałam w 2019 r. prezydenta zajmującego sie gospodarką komunalną. Teren jest objęty ochroną i nie będzie  przeznaczony na działalność komercyjną.

Pozdrawiam

Edyta Skuła

na koniec

Ponownie zwracam się do naszych radnych zadbajcie o zabezpieczenie interesu społeczności lokalnej na tym terenie. Nie prześpijcie momentu podejmowania decyzji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments