STOP KORKOM – nowe domy i nowe osiedle dla mieszkanców.

Liczne skargi mieszkańców naszego osiedla w sprawie wiecznych korków komunikacyjnych i hałasu w osiedlu spowodowanego nadmiernym obciążeniem ruchem samochodowym wreszcie zostały wysłuchane. Ponieważ budowa ostatniego odcinka drogo Bielany – Łany – Długołęka odwleka się w czasie, a liczne protesty stron mogą doprowadzić do PATA realizacyjnego decydenci postanowili postawić na rozwiązanie rekompensujące tą kłopotliwą sytuację .

Każdy mieszkaniec naszego osiedla zamieszkujący OD MINIMUM 20 LAT ciąg głównych ulic : Kurpiów i  Strachowskiego ma możliwość przeprowadzenia się do nowych domów w pobliżu naszego osiedla budowanych z myślą o przemęczonych psychicznie i fizycznie obecną sytuacją mieszkańców. Zakres tego działania dotyczy mieszkańców wyłącznie tych dwóch ulic bo to oni od wielu lat żyją w otoczeniu spalin i hałasu

Budowanemu osiedlu specjalnie nadano nazwę –„Nowy Ołtaszyn” i zlokalizowano w pobliżu „starego” Ołtaszyna tak aby przeniesieni mieszkańcy nie utracili kontaktu ze swoimi rodzinami.

Pod powyższym linkiem widać jak ładne powstaną w nowym osiedlu domy, które będą czekały na przemęczonych Ołtaszynian. Ten piękny gest osób odpowiedzialnych za wieloletnie opóźnienia w realizacji naszego odcinka zadania B – Ł – D musi się spotkać z bardzo pozytywną reakcją ze strony mieszkańców – oby w taki sposób starano się załatwiać wszystkie konflikty społeczne. Wprawdzie jeszcze w tej chwili nie są znane dokładne warunki pozostawiania swoich „starych” domów i przejścia z umeblowaniem na nową lokalizację, ale już oko cieszy widok planu osiedla. Piękne szeregowe domy, wewnętrzne spokojne ulice, bliska komunikacja z naszym Ołtaszynem to niewątpliwe atuty nowej lokalizacji i też fajno, że nadano osiedlu nazwę Nowy Ołtaszyn.

W imieniu naszych mieszkańców dziękujemy za pomoc i wsparcie dla wielu rodzin które w obecnej chwili są narażane przez całą dobę na uciążliwości związane z hałasem, spalinami, klaksonami, innymi zagrożeniami.

Jeszcze kilka dni i zostaną opublikowane w sposób oficjalny warunki zamiany lokali dla wskazanej grupy mieszkańców. Wytrzymajcie i bądżcie silni….. to już tylko chwila.

Autor tekstu nie ponosi odpowiedzialności za wiarygodność przekazanych w artykule informacji gdyż zostały zasłyszane w kolejce do kasy w sklepie Biedronka w Wojszycach. Autor tekstu ciągle ma nadzieję, ze nadejdzie ta chwila kiedy cisza ,  spokój i brak spalin staną się faktem powszechnym i codziennym dla mieszkańców naszego osiedla.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments