Szwajcarie – Czeska i Saksońska

cz-szw-atr-ok-ok

Szwajcarie – Czeska i Saksońska

Daleko , czy blisko ?

Około 280 km od Wrocławia mamy przepiękne tereny Szwajcarii Czeskiej – dojazd wygodny nie zajmuje więcj niż 4 godziny, a atrakcji bez liku

Atrakcyjniej niż u nas w Górach Stołowych , czy tak samo ?

Oj raczej nie da się porównać bo po tamtej stronie to nie same skały, ale zamki, piękne stare budownictwo, rzeka Elba z promami, ścieżki rowerowe itp.

Może jakieś wady ?

TAK , zasadnicza to tłumy turystów w najbardziej atrakcyjnych miejscach. Zatem ciszy i samotności tam nie uświadczycie .

Rejon ten ma kilka zasadniczych atutów dla indywidualnego turysty bo:

– po pierwsze można tu realizować i uprawiać każda formę turystyki – rowerową, pieszą , samochodową,

– cały region objęty jest zintegrowaną siecią komunikacji autobusowej – turystycznej oraz komunikacji kolejowej i wodnej. Przejazd z Czech w rejon gór po stronie niemieckiej nie stanowi problemu. Bilety rodzinne lub całodzienne pozwalają na jazdę bez ograniczeń.

– restauracje, jadłodajnie w każdym miejscu – zatem łatwo uzupełnić ubytki energetyczne bez dźwigania zapasów.

My zdecydowaliśmy się ze względu na wypad z wnukiem na własne auto do miejsca noclegowego raz codzienne wypady w planowane rejony zwiedzania samochodem, ale również zostawialiśmy samochód na parkingu przed miejscem wyjścia w góry i wracaliśmy autobusem do parkingu z pozostawionym samochodem po zwiedzaniu. Ten teren jest doskonały dla turysty rowerowo – górskiego. Dojazdy z miejsca noclegowego rowerem na parking gdzie zostawiamy rowery i przejście górskie z powrotem do parkingu. Wielu turystów rowerowych korzysta z pociągu na dojazd na większe odległości, następnie przejście górami i powrót rowerem.

Nasz program był nastąpujący:

 • Wrocław – Bogatynia i dojazd do punktu widokowego KWB Turów – czasem warto zabaczyć ogrom takiej inwestycji a jest co podziawiać. Z Bogatyni do Frydlant-u po Czeskiej stronie to 10 km. Zamek można zwiedzić z naszym przewodnikiem – jest czym się zachwycać i na zamku i zwiedzając starówkę miasteczka. Jeszcze tego samego dnia zakwaterowanie w centrum gór po stronie czeskiej i szybki wypad do Pańskiej Skały położonej tuż przy drodze – super atrakcja wzniesienia bazaltowego.

 

 • Drugi dzień to przejście i spływ rzeka kamienną oraz wieś Hreńsko nad granicą i rzeka Elba
 • Kolejny dzień zajmuje nam 5 godzinne przejście szlaku głownego do Mostu odwiedzenie miejscowości i wyjazd 20 km na stronę do Niemiec – twierdza Konigstein
 • cz-szw-atr-ok-ok
 • paska skaa-bb
 •  c9 sdc16881
   sdc16887 c11
 • w drodze powrotnej Jetrzychowice ze swoimi pięknymi skałkami oraz budownictwem szachulcowym.
 •  d3-ok db4-ok
 • Ostatni dzien to wyjazd na strone niemiecką – Bastei, Bad Schandau i powrót do domu.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments