Szybciej , wiecej

d m

d m

 

to cechy obecnych czasów, mało tu miejsca na społecznikostwo, ale są jednak ludzie, którzy potrafią z własnego czasu wyjąć dni i godziny na takie społeczne działania.

Pani Danuta Mróz jest osobą znaną na terenie naszego osiedla, ale już na pewno zna ją każdy w wieku emerytalnym. Pani Danuta jest animatorem działania naszego Klubu Seniora, a jest się czym pochwalić, bo kilkadziesiąt osób przewija się przez spotkania tej grupy.

Klub seniora funkcjonuje od blisko 6 lat, a impulsem do jego założenia było spotkanie z Panem Ryszardem Jarosławskim przewodniczącym naszej Rady Osiedla w Ołtaszynie, który zachęcał do utworzenia klubu i tak się też stało. Pierwsze spotkania to kilkanaście osób i padło na Panią Danutę to jej zaufano i postawiono na Jej dynamiczny charakter.

Obecne klubowicze spotykają się w bibliotece bo nasze osiedle nie dysponuje żadnym pomieszczeniem umożliwiającym realizacje podobnych spotkanń tak dużej grupy.

Realizowane jest wiele działan i programów od wyjazdów wycieczkowych tych bliskich i dalszych po wspólne wyjścia do teatru, opery czy kina. Codzienne realizacje to zainteresowania – plastyka, nauka jerzyków obcych, gimnastyka relaksacyjna, chodzenie z kijkami.

Ważnym elementem są coroczne spotkania Wielkanocne, Wigilijne czy tez rocznice urodzinowe.

Działania tej grupy pokazuje jak warto zaangażwać się w takie działania, bo jedna energiczna i zaangażowana osoba daje impuls do skupienia wokół siebie tak dużego grona aktywnych emerytów.

Brawo Pani Danuto za to, co już dla tej społeczności pani zrobiła…

Sukcesy Klubu to silna osobowość Pani Danuty, ale również zaangażowanie pozostałych osób z zespołu oraz grupy sympatyków i do tego grona należy zaliczyć:

Marta Staszak -lokal i aktywna pomoc w organizowaniu kultury,

Halina Godlewska – dyr. szkoły

Bogusia i Tadeusz Skowronowie wspierają czynnie wszystkie działania,

Wanda Malinowska -prowadzi angielski

Bożena Furman -spacer z kijkami

Marzena Majewska – plastyka i gimnastyka

Dorota Marciniak , Teresa Weber i Stanisław Sibilski oprawa literacka spotkań.

Z podziękowaniem za rozmowę

Ryszard Budzowski

 


 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments