Tereny zieleni przy Strachowskiego – Pszczelarskiej w pobliżu kościoła.

Czego dotyczy mój artykuł ?

Pisałem już na swojej stronie o domu komunalnym w Centrum naszego Osiedla z którego wyprowadzono ostatnią mieszkającą tam rodzinę. Obiekt wraz z całkiem sympatycznym terenem ogrodu i zieleni jest już wysiedlony, pozostaje zatem pytania co dalej??? Piękny teren w centrum osiedla.

Całość obiektów jest zabezpieczona, a ogród i teren zieleni  między budynkami zaczyna zarastać. Zarządcą obecnym jest oczywiście jakaś jednostka miejska, mniejsza o to.

Materiał zdjeciowy powyżej prezentuje lokalizację obszru zieleni i zabudowy któremu po swięcony jest dalszy opis.

No własnie najważniejsze  , co dalej ???

W dobrym zwyczaju dawnych lat było przeprowadzanie przez Zarząd Rady Osiedla dyskusji z mieszkańcami w zakresie ich oczekiwań co do sposobu zagospodarowania takich obiektów i terenu. Teraz jakoś nie widzę takiej inicjatywy, czy też może ją przegapiłem ?? Tak czy inaczej uważąm za zasadne przedyskutowanie tego tematu z wszystkimi mieszkańcami.

Zostawiając jednak powyższe sprawy proszę WAS mieszkańców Osiedla o wnioski  co TAM w tym miejscu widzicie, coś co będzie przydatne dla nas wszystkich. Przedstawiam tutaj kilka propozycji wyłącznie moich, niech posłużą do rozpoczęcia dyskusji społecznej i dadzą WAM wszystkim inicjatywę do własnych  wniosków i programów.

  1. Propozycja pierwsza. Mały Rynek.

Niedaleko od nas w Siechnicach miasto postanowiło dla swoich mieszkańców ustawić  jednakowe, ciekawe wizualnie  kontenerki na mały handel. Duża ilość powtarzalnych  elementów małych usług: warzywa, nabiał, owoce, ciuchy dały temu miejscu ciekawy klimat. Mieszkańcy uzyskali konkurencyjne ceny towarów od  indywidualnych handlowców sprzedających np. miód i sery. Współczesny BAZAREK .

  1. Miejsce małych usług gastronomicznych.

Tuz obok nas w Wojszycach przy ulicy Pawiej powstało małe bardzo urocze miejsce z kilkoma kontenerami świadczącymi usługi gastronomiczne. Do tego lezaki i miejsce wypoczynku. TU nasi uczniowie szkolni i mamy z dziećmi będą mogły przystanąć, chwile odpocząć i porozmawiać z sasiadkami. Najmłodsi zaparkuja rowery i hulajnogi i napiją się czekolady lub zjedzą jakieś szybkie danie. Jednoczesnie miejsce będzie odizolowane w zieleni.

  1. Strefa wypoczynku.

Taka prawdziwa OAZA w Centrum Osiedla gdzie będzie wiekszy plac zabaw i coś dla dorosłych – małe tężnie. W uzupełnieniu do tego może tu również stać mała strefa usług dla uzupełnienia .

Dla wszystkich moich propozycji stojacy już w tym miejscu stary budenyek po remoncie będzie stanowił zaplecze sanitarne z toaletami ogólnodostępnymi w Centrum Osiedla i jednoczesnie zaplecze magazynowe dla realizowanych usług. W każdym zaprezentowanym przypadku stawiam na usługi komercyjne, które dadza przychody do kasy miejskiej, ale będą realizowane w odpowiednim standardzie. Chyba wszyscy pamiętamy stoisko komercyjne z zielenią przed Biedronką wynajmowane przez miasto – no chyba nie jest to przyjemny widok. Z czasem przeniosą się do tego miejsca małe usługi lokowane obecnie na terenach prywatnych np. w pobliżu Lidla, z okolic Zwycieskiej.

   4. Oaza spokoju.

Czasem warto też mieć wizję lekko odlotową, ale z przyszłością. Czemu nie – to tylko wizja.

 

Na zakończenie

Jeszcze raz prezentuję materiał zdjeciowy żeby przypomnieć lokalizację.

Ten mój tekst powstaje wyłącznie dla potrzeb przeprowadzenia „burzy mózgów”, dyskusji i sondowania pomysłów i potrzeb. Moi drodzy żeby nie krytykować przyszłych działań na tym terenie TERAZ zabierzcie głos w sprawie propozycji i potrzeb. Osobiście wskazałem małe komercyjne działania bo dadzą się szybko wdrożyć i w dodatku każdy będzie z tego miał cos dla siebie MY działalność, a miasto przychody. Jeśli będziemy mieli wielkie wizje to przy pustej kasie w budżecie miejskim długo będziemy czekali na ich zrealizowanie. Z drugiej strony jeśli znajda się w tym miejscu ciekawe wizje nawet wymagające duzych nakładów to tez warto poczekać na ich zrealizowanie.

Wszystko w Waszych rękach.

Materiały z dyskusji przekażę naszym Radnym z RO Ołtaszyn z prośbą o wypowiedż w tej sprawie którą opublikuję.

Zapraszam również do mojej drugiej strony intermetowej – TUTAJ

 

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard Budzowski
Ryszard Budzowski
1 rok temu

Moi Mili – czekam na propozycje. Przysyłacie swoje komentarze.