Wrocław – dwa dni – nauka i zabawa

DWA DNI WE WROCŁAWIU – DLA DZIECI


NAUKA  i doświadczenia – fizyka – optyka

                                            Czynny wypoczynek – zabawa

                                                                                      Historia miasta – jak budowano miasta

                                                                           Wszystko o wodzie – dar życia – energia


Plan wycieczki:

dzień pierwszy

 1. Humanitarium – zajęcia laboratoryjne ,  zwiedzanie i zabawa z aktywnymi eksponatami muzeum. CZAS EKSPERYMENTÓW .
 2. Mała pętla autokarowa – stadion wrocławski EURO – 2012 – most Milenijny. WROCŁAW Z AUTOKARU.
 3. Galeria Grunwaldzka – obiad i czas wolny dla grupy. RELAKS.
 4. Przejazd przez centrum miasta – Rynek i okolice – zwiedzanie
 5. Trampoliny – aktywne ćwiczenia  w parku zabaw. ZABAWA I SPORT.
 6. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie – kolacja

dzień drugi

 1. Śniadania w hotelu
 2. Hydropolis – wszystko o wodzie – interaktywne muzeum wiedzy o wodzie. WSZYSTKO O WODZIE – INTERAKTYWNIE.
 3. ZOO i AFRYKARIUM – fauna i flora Czarnego Kontynentu.
 4. Hala Stulecia i okolice – Iglica – pergola – fontanny
 5. Ogród Japoński – zwiedzanie
 6. Galeria Grunwaldzka – obiad
 7. Ostrów Tumski – spacer i zwiedzania. HISTORIA.
 8. zakończenie wycieczki

Program wycieczki został tak ułożony aby naszym młodym turystom dostarczyć odrobinę wiedzy o mieście zapoznając z jego piękną historią, ale przede wszystkim umożliwić pogłębienie wiedzy PRAKTYCZNEJ Z ZAKRESU FIZYKI i pozwolić się zrelaksować. Zmienny charakter zwiedzanych obiektów nie pozwoli na nudę , a konieczność czynnego uczestniczenia w ćwiczeniach i zabawach wyzwoli aktywność.

Program wycieczki może dotyczyć jednego lub dwóch dni w zależności od zainteresowani i może zostać dopasowany do indywidualnych oczekiwań grupy.

OPIS ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW

HUMANITARIUM

w tym miejscu nasi uczniowie mogą zwiedzić interaktywne muzeum i zapoznać się z podstawowymi prawami fizyki – akustyka , optyka – w praktyczny sposób.

Można również ten podstawowy pakiet uzupełnić o elementy warsztatów w zakresie tematyki podanej w poniższej galerii zdjęciowej. W klimat obiektu wprowadzi nas poniższa prezentacja – opis nie odda tego co Państwo zobaczycie.

pakiety tematów warsztatowych

Jeszcze dwa słowa o możliwościach obiektu.

LASEROWY TUNEL – Nowa kosmiczna atrakcja w HUMANITARIUM!

W Centrum Nauki HUMANITARIUM w weekend startujemy z nową kosmiczną atrakcją! Przetestuj swoją inteligencję kinestetyczną i spróbuj pokonać nasz Laserowy Tunel – instalację przestrzenną emitującą laserowe wiązki układające się w skomplikowane struktury geometryczne. Poziom trudności podnosi panujący półmrok spowity mgłą. Trzeba się nieźle nagimnastykować – jeden fałszywy ruch uruchamia system ostrzegawczy dający do zrozumienia, że …potyczkę należy rozpocząć od nowa!

Nowa wystawa OZE w HUMANITARIUM już otwarta!         

Przyjdź do HUMANITARIUM i pokonaj trzyetapową ścieżkę edukacyjną składającą się z interaktywnych eksponatów i multimediów. Empirycznie przekonaj się jak w prosty sposób można przetworzyć różne rodzaje energii, pochodzącej ze źródeł naturalnych, w tę elektryczną, płynącą bezpośrednio do naszego gospodarstwa domowego. Oświetl energią słoneczną stolicę Dolnego Śląska, wyślij rakietę kosmiczną napędzaną wodorem w misje specjalną, wyprodukuj energię elektryczną siłą własnych mięśni, ścigając się na „rowerze” i użyj energii sprężonego powietrza …do układania fryzury. Wystawa OZE to doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych, która jednocześnie skłania do refleksji nad kierunkiem rozwoju przemysłu energetycznego i dbałości o środowisko naturalne.

ZOO  WROCŁAW I AFRYKARIUM

AFRYKARIUM To unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 litrów wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo.

zoo

Tak się ostatnio dzieje, że prawie zapominamy o pozostałej części ZOO, a jest co zwiedzać , obiekt od czasu powstania w XIX wieku stale był i jest rozbudowywany zatem ilość zwierząt i miejsc prezentacji jest znaczna i o tym musimy pamiętać. w tym miejscu nie będę wykonywał żadnych dodatkowych prezentacji bo temat sam się broni.

HYDROPOLIS

Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.

 

TRAMPOLINY

JumpWorld Wrocław to największy we Wrocławiu park trampolin gwarantujący niezwykłe doznania i rozrywkę na najwyższym poziomie. Wiek nie ma znaczenia, tu wszyscy odnajdą coś dla siebie. To doskonałe miejsce dla dzieci, które w ciekawy i zupełnie nowy sposób mogą spożytkować swoje niemałe pokłady energii, dla młodzieży, która w bezpiecznych warunkach może realizować najbardziej zakręcone pomysły i w końcu dla dorosłych. Włożyliśmy wiele energii i pasji by stworzyć miejsce pozwalające na oderwanie się od przyziemnych spraw.

JumpWorld Wrocław podzielony jest na kilka stref, różniących się swoją charakterystyką. Wszystkie strefy znajdują się pod nadzorem wykwalifikowanej kadry pracowników, która czuwa nad bezpieczeństwem oraz właściwym korzystaniem z atrakcji. Nie ma czasu do stracenia, spakuj całą rodzinę albo zbierz grupę znajomych i oddaj się fantastycznej zabawie w powietrzu. Nie daj się pokonać grawitacji odwiedź JumpWorld Wrocław.

 https://www.youtube.com/watch?v=ZD3k7WjTMK4

Przydatne informacje

Dlaczego warto przyjść ze swoją klasą do JumpWorld Wrocław ??

 • Nie musisz martwić się o przebieg zajęć – w JumpWorld Wrocław zabawy prowadzone są przez wykwalifikowanych animatorów.

W ramach zajęć można korzystać z następujących atrakcji:

 • BASEN Z GĄBKAMI – pozwala kończyć najbardziej szalone akrobacje miękkim lądowaniem.
 • STREFA KOSZYKÓWKI – loty nad obręcz to codzienność – robienie wsadów nigdy nie było tak proste!
 • ARENA GŁÓWNA – nawet na ścianach można szaleć bez końca z całą grupą znajomych, jedynym ograniczeniem jest Wasza wyobraźnia!
 • ŚCIEŻKA AKROBATYCZNA –  daje przestrzeń do indywidualnych popisów, łączenia ewolucji i wykonywania skomplikowanych ciągów akrobacji.
 • STREFA SIATKÓWKI – wyniesie Twoje umiejętności na niespotykany poziom. Efektowne ataki, spektakularne „gwoździe” i zasięg w bloku osiągany przez najlepszych środkowych – to wszystko jest w zasięgu ręki!
 • STREFA DODGEBALL – to czyste szaleństwo! Rzuty z wyskoku i uniki po odbiciu od trampoliny to mnóstwo frajdy, której nie można przegapić.

UWAGA! Na terenie parku obowiązują skarpetki antypoślizgowe: 5 zł / para

DWA SŁOWA NA KONIEC

Program tej wycieczki można modyfikować.

Można większą grupę podzielić na dwie mniejsze grupy i zamienne pod opieką jedni są na trampolinach drudzy w Humanitarium – po 90 minutach zamiana grup w obiektach. Zyskujemy zatem możliwość kontroli nad mniejszą grupą.

Możliwa jest rezygnacja z pewnego pakietu.

Wszystko do omówienia i uzgodnienia – w tym miejscu chciałem zaprezentować program ramowy wycieczki dostosowany do zainteresowań młodych turystów i umożliwiający relaks przez sport.

Ryszard Budzowski

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments