Wrocławskie krasnale – wycieczka dla najmłodszych.

Rozpoczynamy spacer w poszukiwaniu krasnali i poznajemy ich imiona , zawody, wady oraz dowiadujemy skąd zawitały do naszego miasta.  Cały czas w tym spacerze towarzyszą nam bajki o krasnalach i legendy. Poznajemy również historię jak powstało nasze miasto, życie dawnego miasta, będziemy mogli zobaczyć dawne umocnienia miejskie oraz dowiedzieć się do czego miastu był potrzebny Rynek i Ratusz.

Wycieczka będzie prowadzona według mapy naszych wrocławskich krasnali , która każdy może nabyć w punktach informacji turystycznej lub w sklepie z pamiątkami.

 

 

 

 

 

 

zapraszam

Pierwszym krasnalem,  którego odwiedzimy będzie Papa Krasnal, czyli najważniejszy ze wszystkich krasnali w naszym mieście.  Na naszej mapie krasnali to numer 14.

Posłuchajmy jak to było ….

 

 

 

Drugim krasnalem, którego historię chcę Wam przedstawić jest krasnal słupnik, albo też można powiedzieć, ze jest to historia o krasnalach chwalipiętach bo jest ich więcej w całym naszym mieście. Na naszej mapie to numery 27 jak również na Placu Solnym w Rynku – szukajcie ….

 

 

 

 

 

 

 

Na trzecim miejscu mamy chyba jedną z najbardziej rozpoznawalnych par krasnali z centrum miasta to oczywiście Syzyfki, numer 1 na naszej mapie. zatem posłuchajcie.

 

 

 

 

W Rynku możemy poznać historię kolejnych dwóch krasnali – Bibliofila (16) i gołębnika (7), ale też znajduje się TAM cały szereg innych krasnali, które możecie sami odszukać.

 

Tuż przy Rynku  obok kościoła Św. Elżbiety odnajdziemy krasnala Śpiocha i to będzie nasza kolejna ciekawa historia do opowiedzenia. zatem posłuchajcie .

 

 

 

 

Mamy też krasnala bohatera obrońcę zwierząt …..

 

 

 

 

 

Zaprezentowałem WAM wiele portretów naszych krasnali ze wskazaniem gdzie najczęściej można je spotkać, ale to nie koniec teraz posłuchajcie bajek i sami zadecydujcie gdzie znajdziecie kolejnych bohaterów naszego opowiadania. Zatem zamieniamy się w słuch i analizujemy naszą mapę.

Teraz pora na małe podsumowanie naszego spotkania. Poznaliście historię kilkunastu naszych najbardziej znanych  krasnali , ale to nie wszystkie o których warto porozmawiać. Jeśli zatem chcecie wiedzieć więcej, a przy tym poznać historię naszego pięknego miasta to zapraszam do kontaktu . Zapewniam również, że taka wycieczka w gronie rodzinnym, grupie znajomych lub jako wycieczka zorganizowana przez biuro będzie bardzo udana bo przecież jeszcze mamy piękne legendy i historie zapisane w kamiennych rzeżbach i dopiero to wszystko stanowi o klimacie naszego miasta. Jeśli zatem po tym wstępie chcecie wiedzieć więcej zapraszam do kontaktu.

O czym nie opowiadałem, a warto zobaczyć i posłuchać …..

 Czytane teksty bajek pochodzą w całości  z opracowania książkowego Pana  Mariusza Urbanka – ” Wrocławskich krasnali historie prawdziwe”.

Głosy w bajkach to miedzy innymi – Maja i Mikołaj Korbiel.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
2 lat temu

Witam Pana syn bardzo zadowolony z wycieczki i z Pana jako przewodnika turystycznego wycieczka z Włoszczowa z 5 .05. 22

Ryszard Budzowski
Ryszard Budzowski
2 lat temu
Reply to  Mariusz

Pozdrawiam serdecznie. Pozdrowienia dla Syna. Bardzo miła grupa, sympatyczne dzieci i chętne do korzystania z wycieczkowych atrakcji. Do nastepnego razu.