Wycieczka dwudniowa WROCŁAW
Młodzież szkolna – temat przewodni – woda w przyrodzie – wyzwanie inżynierskie przy budowie obiektów – jak nam miasta powstawały i powstają.
Dzień pierwszy
W tym dniu przybliżamy naszym uczestnikom wycieczki rolę WODY w codziennym życiu człowieka. Całość przekazu stanowią elementy prezentacji multimedialnej w autokarze na monitorach telewizyjnych, a po takim wstępie możemy rozpocząć zwiedzanie HYDROPOLIS – obiektu mówiącego wszystko o wodzie i to w sposób interaktywny.
Pokaz i prezentacja będą zawierały elementy wiedzy o wodzie w zakresie – obiegu wody w przyrodzie – wody pitnej – wykorzystania siły wody w życiu człowieka dawniej i obecnie – młyny rzeczne – elektrownie wodne – przepławki dla ryb – żródła wody pitnej – samooczyszczanie się wody – zużycie wody w życiu codziennym – co się dzieje ze ściekami komunalnymi w mieście i na wsi – co to sa wody deszczowe i woda nawalna – woda jako żywioł.
Po HYDROPOLIS przemieścimy się w rejon Hali Stulecia i tu zwiedzając obiekty będziemy mieli okazje porozmawiać o pierwszych zastosowaniach wielkich konstrukcji żelbetowych w naszym mieście i wyzwaniach jakim musieli sprostać inżynierowie. IGLICA symbol powojennego Wrocławia to również wyzwanie inżynierskie o którym sobie porozmawiamy, a wiszący Most Grunwaldzki będzie pomocny przy kolejnych rozważaniach o konstrukcjach tym razem z elementami nitowymi.
Po pierwszych czterech godzinach zwiedzania pora na obiad i czas wolny. Proponujemy przejazd w kierunku Galerii Grunwaldzkiej, gdzie mieści się kilka barów według uznania smakowego
Ponieważ spędziliśmy przedpołudnie na zwiedzaniu z elementami nauki to po dawce wiedzy w drugiej części dnia dla naszych uczestników robimy oprowadzanie po Rynku z legendami oraz spacer w kierunku Uniwersytetu Wrocławskiego gdzie poznamy życie średniowiecznego miasta.
Jak wyznaczano obszary pierwszych miast – zmiany układów miejskich w ciągu wieków – epidemie – wojny – upadki miast – obecne problemy wielkich miast (woda, odpady, komunikacja itp.) – pierwsze szkoły przy kościołach – kary wymierzane dla poddanych od pręgieża po więzienie i klatkę błaznów.
Podsumowanie trasy tego dnia:
HYDROPOLIS interaktywne informacje o wodzie – Hala Stulecia ze zwiedzaniem wnętrza – Pawilon Czterech Kopuł – Iglica i Pergola – RYNEK – Jatki – Więzienna – Uniwersytet Wrocławski z zewnątrz – Ossolineum z zewnątrz – wrocławska historia pisana na chodniku – Hala targowa.
Dzień drugi – wariant I
Po noclegu i śniadaniu poranek z nauką – wyjazd do HUMANITARIUM. Fizyka i matematyka – na aktywnych eksponatach tego obiektu będzie można poznać podstawowe prawa fizyki z zakresu optyki i innych dziedzin fizyki – złudzenia optyczne i prawa akustyki dostarcza wielu emocji i odkryją przyjazna fizykę.
Po zwiedzaniu proponujemy przejazd autokarem w okolicach stadionu wrocławskiego Euro 2012, przejazd przez Most Milenijny (najdłuższy w Polsce) i pora na opowiadanie o Wrocławiu z lotu ptaka , czyli wjazd na Ska-Tower wieża widokowa najwyżej położona w naszym kraju. W tym centrum również zjemy obiad i po obiedzie zakończenie wycieczki.
Drugi dzień – wariant II
Góra Ślęza to nasz OLIMP. Po śniadaniu proponujemy przejazd do Sulistrowiczek pod Ślęzą i spacer na szczyt trasą spacerową (wejście z tej strony zajmuje około 1 godziny), a na szczycie opowieści o czasach pogańskich i legendach tego miejsca oraz początkach chrześcijaństwa. Na szczycie mamy całoroczne schronisko z zapleczem gastronomicznym – ciepła czekolada i świetne wypieki. Na szczycie mamy możliwość podziwiania panoramy w kierunki Wrocławia znajduje się tam również kościół i wieża widokowa. Wycieczka ma zapewnić naszym milusińskim spacer i możliwość integracji grupy, a barwne opowiadanie przewodnika o legendach z tego szczytu zapewnia dobrą zabawę.
Drugi dzień – wariant III
W dniu pierwszym po zwiedzaniu proponujemy dalszy przejazd na nocleg w okolice Kłodzka. Drugiego dnia po śniadaniu mamy do zaprezentowania zabytki Kłodzka ze zwiedzaniem labiryntów pod miastem i twierdzy Kłodzkiej. Historia miasta opisana garnizonem wojskowym, ale również ciekawe zabytki, replika praskiego Mostu Karola.
Przejazd do kopalni węgla kamiennego Nowa Ruda i zwiedzanie kopalni – zapewnią atrakcje o których będzie można długo opowiadać.
INFORMACJE DODATKOWE
Do Państwa dyspozycji stawiamy wariantowy program wycieczki – wszystko zależy od Państwa ostatecznej dyspozycji. Wybór wariantu nie ma wpływu na koszt wycieczki bo ewentualne bilety wejściowe pokrywają uczestnicy wycieczki, ale istotne jest podjęcie decyzji o wybranym wariancie ze względu na konieczność dokonania rezerwacji np. wejścia do teatru.
Każdym przypadku pierwszy dzień spacerowy kończymy około 17.00 a drugi około 15.00.
OPIS PROPONOWANYCH ATRAKCJI.