Zagadkowy Ołtaszyn.

Nasze dzieciaki siedzą teraz „zbunkrowane” w domach , ferie przebiegają w warunkach domowych , a najbliższa nauka będzie ponownie  zdalna. Takie trudne czasy nam nastały.  Trudno doszukać się pozytywnych stron   dla takiej sytuacji, ale przecież musimy wytrwać.

Jeśli tęsknicie za swoją normalną  szkołą podstawową  w Ołtaszynie  za jej gwarem i kolegami to zafundujmy sobie wizytę , ale wirtualną taką z zagadkami dla WAS i dla rodziców.

  1. Każdego dnia dawniej wchodziliście do szkoły i witała WAS nietypowa elewacja  z dziwnym spadzistym dachem w samym środku, czy wiecie z czego to wynika i dlaczego architekt tak to zaprojektował ? Podejdżcie z rodzicami i oglądnijcie  ścianę od strony ulicy Gałczyńskiego – prawa część.

 

 

  1. Biegaliście po tartanowym boisku i bieżni przy szkole ,   WF na terenach zewnętrznych to fajna sprawa. Jednak pora na kolejne pytanie – Szkoła podstawowa tu istniała od dawna, ale co było w miejscu boisk ? No oczywiście nie musicie tego wiedzieć, ale prawda jest blisko. Teraz albo przeszukacie  dokładnie moją stronę  budzowski.org i znajdziecie odpowiedź, albo skorzystacie z podpowiedzi dziadków. Zegar TYKA.

Takich zagadek jest więcej, ale na początek wystarczą dwa pytania, czekam na odpowiedzi i komentowanie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments