Zaraz będzie tu zielono …

Dobiegają już praktycznie do końca prace związane z wykonaniem nowego zagospodarowania na cele zieleni terenu przed naszym kościołem przy ulicach Strachowskiego,  Parafialnej i Pszczelarskiej. Wprawdzie to nie jest stosunkowo duży obszar, ale położony  w samym centrum naszego osiedla i dotychczas nie miał najlepszego wizerunku. Projekt  zagospodarowania  powstawał długo bo w międzyczasie zrealizowano w tym miejscu stację rowerów miejskich bez uzgodnienia z naszą Radą Osiedla.

W konsekwencji stacja nam znikła z tego obszaru, a adaptacja została wykonana według wcześniejszych uzgodnień i konsultacji. Według mnie pozostało jeszcze oświetlenie i po wielu latach  projektowania (dwa albo trzy lata)  sprawa może zostać zamknięta.

Na samym końcu tego artykułu zaprezentowałem archiwalne zdjęcie z prac społecznych przy tym placu zieleni, bo tak szczęśliwie doczekałem teraz trzeciej adaptacji tego ternu zawsze jednak po latach znajduje się ktoś z lepszym pomysłem na zagospodarowanie, ale prac nie kończy – oby tym razem był to ostateczny projekt i  ostateczna realizacja bez niszczenia  wykonanych prac.

Pamiętam ten plac z klombem na środku gdzie stał maszt oświetlany na szczycie z lampą – z okazji świąt wciągano tam flagę, a wieczorem była ona oświetlana od góry.

Według starego przekazu zdjęciowego w tym miejscu znajdował się staw – wprawdzie płytki, ale staw. Z czasem został zasypany, ale teren był niższy o około  metra od poziomu ulic i chodników, dlatego też ścieżki i ławki znajdowały się w kameralnym zagłębieniu.

 

W posumowaniu tego artykułu wypada podziękować naszym radnym za konsekwentne dążenie przez kilka ostatnich lat do zakończenia sprawy zagospodarowania tego terenu. Trzeba było wielu lat zabiegów, konsekwencji w działaniach i jednoznacznych przekazach w sprawie realizacji. Sprawa nie jest tak wielka jak odbudowa naszego klubu, ale istotna i ważna dla naszej społeczności.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard Budzowski
Ryszard Budzowski
4 lat temu

Mam pytanie do naszych Radnych, czy stacja rowerów miejskich zostanie odtworzona w innym miejscu ? Jeśli to możliwe to proszę o dodanie kilku słów w tej sprawie.

Edyta Skuła
4 lat temu

Dzień dobry Panie Ryszardzie. Dziękujemy, że napisał Pan kilka słów na temat tego miejsca. Niestety cały czas jest za mało zieleni na Ołtaszynie, ale staramy się to zmieniać. Zgłosiliśmy już nowe nasadzenia w ramach Funduszu Osiedlowego.
Odpowiadając na Pana pytanie: rozpoczęły się prace związane z przesunięciem stacji roweru miejskiego w nowe miejsce tj. przed stację diagnostyki Marcyś przy ulicy Strachowskiego 21 ( róg z ulicą Kutrzeby).

Ryszard Budzowski
Ryszard Budzowski
4 lat temu
Reply to  Edyta Skuła

Dzięki za informację uzupełniającą do artykułu. Pozdrawiam.