Zdjęcia z albumów rodzinnych mieszkańców Ołtaszyna.

Na swojej stronie internetowej w poprzednim wydaniu graficznym miałem artykuł – albumy rodzinne mieszkańców osiedla i ta zakładka cieszyła się dużą oglądalnością naszych mieszkańców niestety po   problemach technicznych ze starym oprogramowaniem nie udało mi się odzyskać treści tamtej zakładki, ale mam materiały zdjęciowe. Teraz powoli będę się starał odtwarzać ten materiał i mam nadzieję, że ponownie dostarczymy WAM wielu miłych wrażeń. Muszę również dodać, że  materiały zdjęciowe pochodzą z albumów rodzinnych naszych mieszkańców, którzy zdecydowali się na udostępnienie  swoich cennych zdjęć  po to żeby pokazać klimat dawnych lat na terenie osiedla. Wszystkim którzy mi zaufali i zechcieli udostępnić swoje zdjęcia serdecznie dziękuję. Wprawdzie w obecnej chwili Ołtaszyn nie przypomina tego co pamiętamy z okresu wcześniejszego, ale zdecydowanie ważne jest utrzymanie pamięci  dla naszych wnuków o spokojnym osiedlu, bez korków i hałasu w którym dożynki były ważnym świętem, a strażacy pełnili wartę przy grobie w Święta Wielkanocne.  Po takim wstępie zapewne najlepiej będzie gdy  zdjęcia  same przemówią i pokażą klimat tamtych lat.

Od bardzo dawna ( teraz 24-04-2018) nie udawało mi się zdobyć nowe materiały zdjęciowe do tego artykułu, ale mam znaczące przełamanie w tym zakresie i mam przyjemność zaprezentować materiały z albumu rodzinnego rodziny Stanisławskich, ale na tych zdjęciach  można odszukać wiele znajomych osób. Osobiście sam jestem bardzo zaskoczony bo na jednym ze zdjęć jako kilkulatek uczestniczę w imprezie przy naszym klubie osiedlowym – wpatrzony w aparat fotograficzny w tle zdjęcia. Dziękuję serdecznie Rodzinie Państwa Stanisławskich za dorzucenie swojego albumu do wspomnień osiedlowych bo ten materiał musimy traktować jako historię naszego osiedlowego społeczeństwa i budowanie tożsamości naszych dzieci.

 

Zdjęcia dostarczone przez Jurka Ciesielskiego

teraz podsumowanie albumu i zdjęcie niespodzianka

Na początek tych kilka zdjęć z tego albumu rodzinnego, ale systematycznie będę dodawał kolejne zdjęcia tej rodziny.

 Zdjęcia z albumu Janusza Lipińskiego.

Tym razem nie będą to zdjęcia rodzinne , ale materiały, archiwalne z życia naszego osiedla – zdjęcia z życia szkoły w okresie przedwojennym oraz archiwalia z lat szkolnych tuz po wojnie. Na każdym zdjęciu widoczna jest sygnatura lokalizacyjna zdjęcia w  archiwum p Janusza. Widziałem te albumy i setki zdjęć ułożone mozolnie w tematyczne sekwencje. Pan Janusz Lipiński całe swoje życie poświęcił na dokumentowanie życia naszego osiedla. Ołtaszyn był jego pasją … o tym jeszcze porozmawiamy, tera zdjęcia.

Zdjęcia z albumu rodzinnego rodziny Kiermackich

Ponieważ Jachu był bramkarzem w naszej drużynie piłkarskiej  wiele z tych zdjęć to nasz Florian, ale tez mamy ciekawe zdjęcia ze zwyczajami osiedlowymi.

Edward Szumiński to wieloletni ministrant oraz  dokumentator życia parafialnego, a jego historia parafii jest na mojej stronie w innej zakładce. Teraz materiał zdjęciowy .

Andrzej Grabiec podesłał kilkanaście zdjęć z okresu szkolnego.

Rodzina Państwa Pomagiel pozdrawia nas zza wielkiej wody.

 

Z albumu rodzinnego rodziny Ptak. Ponieważ Pan Ptak był wieloletnim trenerem naszej drużyny piłkasrskiej  wiele zdjęć dotyczy  naszego zespołu, ale mamy tez lata szkolne syna .

Z albumów rodzinnych rodzin Piątek, Szpak i Urbańskich. Zdjęcia tych rodzin miałem w jednym katalogu i teraz trudno mi podjąć decyzje co jest czyje, ale ponieważ to są bliskie rodziny chyba nie będzie problemu.

 

Z albumu rodzinnego rodziny Turkoniak.

Pan Wiech dostarczył kilkanaście zdjęć dotyczących Wojszyc – szkoła , ale również zdjęcia z naszego życia parafialnego.

Bardzo proszę o cierpliwość mam jeszcze około pięciu albumów do przygotowania i zaprezentowania w tym miejscu zatem zaglądajcie bo to nie jest ostatnie rozdanie tego artykułu. Musze również odszukać w swoich archiwach materiały, które wcześniej były prezentowane w poprzednim artykule, ale teraz trudno mi je odszukać.

Zdjęć w obecnej chwili nie opisuję bo czekam na ewentualne uwagi oglądających tą stronę i osób które się rozpoznały na zdjęciach. Zatem teraz niech to będzie surowy materiał archiwalny, ale na uwagi do przyszłego opisu czekam.

Ostatnia istotna informacja – jeśli macie ciekawe zdjęcia rodzinne lub zdjęcia z życia osiedla może zechcecie sie nimi podzielić – zapraszam Ryszard Budzowski 608 57 64 65 lub budzowski.ryszard@wp.pl.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments