Zieleń w centrum naszego osiedla .

teren zieleni w okolicy przed kościołem

Po długim okresie projektowania i problemów z uzgodnieniem projektu wreszcie ruszyły prace adaptacyjne ternu zieleni w okolicy przed wejściem do naszego kościoła. Słowa uznania należą się naszym Radnym RO Ołtaszyn , którzy konsekwentnie domagali się uporządkowania tego terenu . Jest to istotne dla nas wszystkich bo  poprawi to  wizerunek  naszego centrum osiedla.

Poniżej schematyczny program prac oraz zdjęcia z realizacji

stary jesion

Przy tej okazji dokonano ogłowienia z wielu ognisk jemioły stojącego na tym terenie jesiona, fajno, ze tak przy tej okazji się stało.

Życie jednak nie uznaje próżni

Życie jednak nie uznaje próżni i niestety w pobliżu skweru przy ulicy Pszczelarskiej  zawaleniu uległa część starego muru . Zatem to co się stało  dyktuje naszym Radnym kolejne działania bo opuszczony dom komunalny chyba z jedną lokatorką od wielu już lat ulega niszczeniu w samym centrum naszego osiedla, a do władz miejskich jest daleko. Obok budynku mamy ładny kawałek ogrodu z kilkoma starymi okazami drzew – szkoda gdyby to zostało sprzedane na działalność komercyjną przez miasto. Taka enklawa zieleni może zostać wykorzystana dla mieszkańców osiedla. Apeluję zatem do naszych Radnych o zadbanie dla  znalezienia właściwego przeznaczenia tego terenu  naszej całej społeczności i konsekwentne pilotowanie tej sprawy.

Dom na tej działce kilka lat temu podczas wichury miał uszkodzony dach o czym pisałem TUTAJ

Zwracam się z prośbą do naszych Radnych RO Ołtaszyn o zabezpieczenie interesów lokalnych mieszkańców w zakresie przyszłego sposobu zagospodarowania przez miasto działki o numerze  71.  W sąsiednim domu mieszka już tylko jedna osoba, a ja poważnie się obawiam, że niedalekiej przyszłości budynek może zostać sprzedany razem z działką na działalność komercyjną.  Historia naszego osiedla niestety notuje takie przypadki i to kilkanaście lat temu o czym jeszcze napiszę. Wracając jednak do mojego  wątku zasadniczego to uważam, że położenie działki w ścisłym „starym” centrum osiedla kwalifikuje jej przyszłe wykorzystanie na cele mieszkańców. Jak wygląda nasze centrum obecnie wszyscy widzimy, ale udało się przywrócenie działalności w Klubie Osiedlowym, trwają prace projektowe dla zieleni przy Parafialnej (jest realizacja prac) , oczyszczono staw, rewitalizowano nasze boisko osiedlowe i wszystkie te sprawy trwały całymi latami, ale zawsze Radni RO byli zgodni co do chęci wykonania tych zadań.

Niech tak również będzie w tym przypadku.

dodatki

zapraszam również do moich artykułów – Kościół parafialny WNMP w Ołtaszynie – tereny zewnętrzne

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments